У Кривому Розі влаштували автопробіг до місця загибелі Кузьми Скрябіна

У Кривому Розі 2 лютого, у день третьої річниці загибелі в автокатастрофі Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна), розпочався автопробіг, присвячений пам'яті співака.

Про це повідомив «Перший Криворізький».

«Більше десятка автомобілів ранком 2-го лютого зібралось біля ТРК «Viktory Plaza». О дев'ятій годині колоною автомобілів, учасники акції рушили на місце загибелі великого музиканта Андрія Кузьменка. Колону із автомобілів очолить екіпаж патрульної поліції», - повідомив сайт.

Кінцевою точкою автопробігу стане місце загибелі музиканта на трасі під Кривим Рогом. Учасники завершать акцію покладанням квітів та запалюванням свічок.

Як повідомляв Укрінформ, у п'ятницю, 2 лютого, виповнюється три роки від дня загибелі в автомобільній катастрофі Андрія Кузьменка (Кузьми) - відомого українського співака, лідера гурту «Скрябін», продюсера, телеведучого. Останній концерт артист провів у Кривому Розі, 1 лютого 2015 року. На наступний ранок, близько сьомої ранку загинув на місці аварії.

Він народився 17 серпня 1968 р. в місті Самбір Львівської області у родині вчительки музики та інженера. В дитинстві мріяв стати водієм сміттєвоза, потім – лікарем-неврологом.

Читайте також: Сьогодні третя річниця від дня смерті Кузьми "Скрябіна"

Музикою почав займатися з 8 класу, після того, як родина переїхала до Новояворівська. Ходив до музичної школи, грав на фортепіано. Відслужив у армії, закінчив стоматологічний факультет Львівського медінституту. Але стоматологія йому не подобалася, він дедалі більше захоплювався музикою.

Наприкінці 80-х років Андрій Кузьменко разом із друзями створює гурт «Скрябін», з яким відтоді тісно пов’язав свою долю.

Впродовж тривалого часу Кузьма працював ведучим популярних телепрограм «Шанс» і «Шейканемо». Проявив себе і як письменник: у 2006 році випустив автобіографію «Я, Побєда і Берлін», яка згодом декілька разів перевидавалась.

Кузьма був енергійним, гострим на язик, часом провокативним, різким, епатажним, але в душі він був романтиком – тонким і вразливим. Це видно з його кращих пісень: «Мам», «Люди як кораблі», «Квінти», «Радіо любов», «Старі фотографії», «Мовчати», «Місця щасливих людей».

Після його загибелі мати в пам'ять про сина написала і видала книгу «Моя дорога птаха. Мамина книжка».

Фото: Первый Криворожский