У Житомирській області з’явиться Андрушівська міська ОТГ
На мапі Житомирської області з’явиться Андрушівська міська об'єднана територіальна громада.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, такого рішення вдалося досягти представникам місцевої влади Андрушівського району в середу, 7 лютого, під час зустрічі з експертами Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
На території майбутньої ОТГ працюватимуть швейна фабрика, хлібозавод, маслосирзавод, приватне підприємство з каменепереробки, ПП «Імпак», ТОВ «УКР-АГРО РТ».
Директор Житомирського ЦРМС Василь Невмержицький разом із радником з питань децентралізації Сергієм Романовичем розповіли головам міської та сільських рад про переваги ОТГ з центром у місті Андрушівка, оцінили спроможність майбутньої громади та обговорили подальший алгоритм її створення.
«Попри те, що спочатку серед представників місцевого самоврядування не було згоди щодо об’єднання в ОТГ, після кількагодинної розмови їхня точка зору змінилася. Нам важливо почути думку представників органів місцевого самоврядування. Тому констатуємо готовність сільських рад розпочати процес об’єднання. Найближчим часом у тих населених пунктах будуть проведені громадські слухання, а потім сесії місцевих рад мають закріпити таку ініціативу відповідними погодженнями на входження до складу ОТГ. Крім того, експерти нашого Центру готові проводити інформаційно-консультативні зустрічі у населених пунктах, аби донести до людей переваги створення ОТГ із центром в Андрушівці. Ми керуємося Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а тому децентралізація у Житомирській області проходить без жодних примусових методів», - розповів Невмержицький.
В Андрушівському районі вже створена у 2015 році Червоненська ОТГ. За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» там відкрився ЦНАП. Зараз громада активно займається формуванням стратегії розвитку.
Сільські голови району одностайні в тому, що нову ОТГ треба формувати навколо навколо міста Андрушівка, де зосереджена основна інфраструктура. За словами депутата районної ради Володимира Хоменка, таке рішення цілком логічне і випливає з попередніх розрахунків.
«Ми порахували, що створення ОТГ із центром у селі Стара Котельня, яка приєднає до себе села Нова Котельня, Волосів, Старосілля, недоцільне. Дохід громади - це 8 млн грн, а видатки лише на медицину, освіту, утримання апарату оцінені на рівні 9 млн. Таким чином, така громада не буде самодостатньою», - акцентує Хоменко.
За словами голови Андрушівської райдержадміністрації Катерини Курсон, в міську ОТГ об’єднаються села, які територіально межують з містом.
«Процес створення Андрушівської міської ОТГ стартував, хоча це було непросто. Децентралізація – процес невідворотний, а тому ми радіємо, що 6 сільських рад об’єднуються за власною ініціативою, об’єктивно оцінюючи свої перспективи», - резюмує Курсон.
Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.