На Миколаївщині заявляють про дефіцит лікарів
На Миколаївщині виник серйозний дефіцит кадрів у закладах охорони здоров’я: забезпеченість лікарями значно нижча, аніж у середньому по Україні.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив начальник управління охорони здоров'я Миколаївської ОДА Павло Георгієв.
«У закладах охорони здоров’я в Миколаївській області склалася важка ситуація із кадровим забезпеченням лікарями різних спеціальностей. У розрахунку на 10 тисяч населення забезпеченість лікарями становить 29,1 (по Україні - 37,9), середніми медичними працівниками - 71,6 (по Україні - 79,6). Загалом, в області працюють 20,5 тисяч осіб, з них 3328 лікарів та 8225 середніх медпрацівників», - розповів Георгієв.
За його словами, у районних закладах охорони здоров’я, які надають вторинний рівень медичної допомоги, укомплектованість лікарями становить 70%, середніми медпрацівниками - 95%. В міських 74% та 88% відповідно.
В обласних закладах охорони здоров’я, які надають вже третинний рівень медичної допомоги, також катастрофічно бракує лікарів. Наразі забезпеченість ними сягає лише 68%.
Спостерігається дефіцит лікарів анестезіологів, хірургів, отоларингологів, акушер-гінекологів, стоматологів, терапевтів, педіатрів, психіатрів, наркологів, офтальмологів, неонатологів, фтизіатрів, патологоанатомів, радіологів та навіть лаборантів.
Основними причинами неукомплектованості закладів охорони здоров'я є пенсійний вік лікарів, зміна місця призначення лікарів-інтернів та молодих спеціалістів до інших областей, не прибуття випускників вищих навчальних медичних закладів, які навчалися за державним замовленням та були направлені до Миколаївської області згідно з державним направленням, а також незабезпечення житлом.
Загалом з 2013 по 2017 рік забезпечено житлом 131 представника медичної галузі Миколаївщини.