У Запорізькій ОДА порушили проблему економічної спроможності ОТГ
У Запорізькій ОДА нарікають на ОТГ, які не дбають про свою економічну спроможність.
На Запоріжжі збільшилася кількість випадків утворення об'єднаних територіальних громад із чисельністю населення менше 5 тис. осіб. Це свідчить про те, що при об'єднанні не беруться до уваги питання економічної спроможності майбутньої ОТГ.
Про це кореспонденту Укрінформу під час семінару-тренінгу «Побудова комунікації задля запобігання конфліктів з громадою (батьками і педагогами) при оптимізації закладів освіти в ОТГ» повідомила керівник апарату Запорізької ОДА Зінаїда Бойко.
«За основними показниками децентралізації Запорізька область посідає перше-друге місце. Проте змушена визнати, що частіше стали утворюватись громади з чисельністю населення до 5 тис. осіб. Мета децентралізації полягає не лише в бажанні об'єднатися. За основу мають бути взяті економічні показники, люди повинні прораховувати економічну обрунтованість. Сподіваюсь, що люди дійдуть висновку, що необхідно укрупнюватись, і створення маленької громади стане першим кроком до створення великої, спроможної ОТГ», - зазначила Бойко.
За її словами, сьогодні в регіоні створено 49 громад. Наразі Запорізька область може стати однією з перших, де в рамках реформи децентралізації місто обласного значення об'єднається з прилеглими територіями відповідно до закону, підписаного у травні цього року Президентом. Це актуально для Бердянська, Мелітополя, Запоріжжя, Токмака. Натомість Енергодар такої можливості не має, адже це місто густонаселене.
«Маю сподівання, що найближчим часом саме Бердянськ прийме перше рішення щодо збільшення меж завдяки об'єднанню з територією Нововасилівської сільради», - зазначила Бойко.
Захід організований Запорізьким Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. У семінарі взяли участь голови ОТГ, заступники голів ОТГ, керівники відділів освіти.
Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами - Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.
Фото: Дмитро Смолієнко