Заболоттівська ОТГ в стратегії розвитку робить ставку на прикордонний статус
Заболоттівська громада на Волині в стратегії розвитку робить ставку на прикордонний статус.
Як залучити потенційного інвестора у громаду та створити нові робочі місця, у якому напрямку розвивати територію, що межує з Білоруссю, а також хто відповідатиме за конкретні ланки роботи, щоб покращити якість життя загалом?
Відповіді на ці питання давали представники місцевого самоврядування та мешканці Заболоттівської громади на робочій зустрічі з написання стратегії. Активну допомогу у створенні дорожньої карти розвитку цієї прикордонної громади надали експерти Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), який створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіоном.
Заболоттівська об’єднана територіальна громада Ратнівського району була створена наприкінці 2016 року. До її складу увійшли три сільські та селищна рада, де мешкають майже 10 тисяч волинян.
“Унікальність нашої громади в тому, що вона розташована на кордоні із Білоруссю, 7 кілометрів до найближчого білоруського села. У Заболотті маємо дуже серйозний ринок, куди приїздить багато білорусів. Українських підприємців з різних регіонів це також приваблює і вони теж часті гості у нас, привозять свої товари. Громада має від цього певні кошти, адже податкові надходження лишаються на нашій території ”, - розповів голова Заболоттівської ОТГ Валерій Свіржевський.
Близьке сусідство із білорусами сприяє втіленню чималої кількості міжнародних ініціатив, зокрема, ще до створення громади на території Ратнівського району втілювався проект за Програмою транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна” щодо відновлення меліоративних мереж. Зараз громада втілює проект за Програмою територіального співробітництва країн Східного партнерства “Білорусь-Україна”, який передбачає численні культурні обміни та реконструкцію і ремонт сільського клубу у селі Заліси.
Залучення коштів завдяки втіленню проектів, а також можливість привабити туристів через створення агросадиб та промоцію місцевих озер, мешканці громади визначили як одну з переваг, тому цей напрямок обов’язково буде прописаний у стратегії розвитку. Серед інших завдань, визначених мешканцями – це створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу, можливість використання відновлювлювальних джерел енергії, розвиток комунального та земельного господарства, підвищення безпеки в громаді та рівня соціального захисту для її мешканців.
“Уже в цьому році громади подавали програмно-цільовий бюджет. Це лише перші кроки і дуже скоро саме програми, які закладені в стратегії, допоможуть зробити процес формування бюджету простішим. Цими інструментами потрібно вчитись оперувати і пробувати їх використовувати. Дуже швидко це видно буде і на практиці, у тих конкретно зроблених речах, які ви поки що плануєте у своїй стратегії розвитку ”, - наголосила радник з питань просторового планування Катерина Степчук.
На цьому етапі роботи над Стратегією розвитку Заболоттівської ОТГ проведено опитування та здійснено SWOT-аналіз, який визначив сильні та слабкі сторони життєдіяльності громади, проблеми та можливості їх вирішення у різних галузях. За результатами робочої зустрічі у громаді буде проведено ще одне обговорення, після цього за Стратегію розвитку мають проголосувати місцеві депутати, а далі її покроково допомагатимуть втілювати фахівці Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування.
Програма “U-LEAD з Європою” спільно фінансується Європейським Союзом і його кранами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.
Фото: Ольга Шарута / Укрінформ