Прокуратура порушила справу проти судді, який закрив справу Кернеса

Прокуратура Полтавської області розпочала досудове розслідування за фактом закриття суддею Київського районного суду кримінального провадження стосовно Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Про це повідомляється на офіційному сайті обласної прокуратури.

У п’ятницю, 10 серпня, стало відомо, що суддя Київського районного суду, прийняв рішення про закриття кримінального провадження стосовно Харківського міського голови та інших осіб. Вказане рішення суд мотивував тим, що прокурори відмовились брати участь в судових дебатах і розцінив це як відмову прокурорів від підтримання державного обвинувачення, сказано в інформації.

Прокуратурою Полтавської області за вказаним фактом внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення) КК України.

Досудове розслідування триває.

Читайте також: Суддя у справі Кернеса відповідатиме за неправосудне рішення - Луценко

Як повідомлялося, 10 серпня суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов після місяця вивчення справи у нарадчій кімнаті оголосив про закриття кримінального провадження щодо Кернеса і двох його охоронців у зв'язку з неявкою без обгрунтованих причин прокурорів, потерпілих та їх представників на сім останніх засідань суду поспіль. Як пояснили у суді, факт систематичної неявки сторони обвинувачення свідчить про відмову від обвинувачень.

Генпрокурор Юрій Луценко написав у Facebook, що прокурори у справі були хворі, а суддя, за його словами, не мав права йти в нарадчу кімнату без їх присутності.

Натомість користувачі соцмережі обурилися тим, що захворіли одразу всі із прокурорської групи (загалом у справі Кернеса фігурували 19 прокурорів). Прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган пізніше уточнила, що прокурорів у справі більше двадцяти, але в судових засідання лише двоє.

Заступник генпрокурора Анжела Стрижевська заявила, що прокуратура оскаржить рішення полтавського суду.

2 березня 2015 року міському голові Харкова і двом його охоронцям повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. Їх звинуватили у викраденні, тортурах і погрозі вбивством двом активістам Євромайдану - Сергію Ряполову і Олександру Кутяніну 25 січня 2014 року. Обвинувачені вини не визнавали.