На Запоріжжі представники ОТГ вчилися шукати інвесторів

Децентралізація

В країні повинна розпочатись конкуренція громад - це стане можливим за умови, якщо бізнес буде інвестувати у проекти, розроблені на місцях та у партнерстві з громадами буде розвиватись. 

Про це йшла мова під час третьої координаційної зустрічі голів об’єднаних територіальних громад та представників бізнесу «Бізнес як фундамент сталого розвитку громади». Організатор заходу - Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" і Мінрегіонбуду України, повідомляє Укрінформ. 

“Найважча стадія — розгледіти цікаву ідею та донести її до потрібного інвестора. Для того, аби зацікавити бізнес, ідея має бути грамотно оформленою, - сказав депутат Запорізької міської ради, керуючий інвестиційної компанії Astra Capital Group (Україна) Руслан Божко”.

За його словами, на сьогодні в Україні працює чимало компаній, які готові надавати консультації та допомагати громадам правильно працювати з ідеями та знаходити потенційних інвесторів.

Радник міського голови міста Токмак з питань залучення інвестицій та міжнародної діяльності Наталя Криворучко презентувала стратегію та досвід роботи з інвесторами. 

“Останній рік наше місто у всіх на вустах. Ми офіційно признали, що є депресивною територією та отримали цей статус на державному рівні. За цей статус боролись приблизно 10 міст, з яких чимало хто дуже боявся, що це негативно вплине на імідж міста. Для нас  отримання статусу стало трампліном для розвитку”, -  сказала Криворучко. 

За її словами,  міська влада почала активно брати участь у різноманітних заходах, використовувала будь-яку можливість для знайомства з інвесторами та світовими компаніями. 

“Інвестор йде на територію, яку він знає. Потрібно створювати маркери для інвестора, чим ми й займалися”, - підкреслила радник міського голови. 

По-друге, додала вона, необхідно створити необхідне бізнес-середовище, щоб інвестор бачив, як саме будуть працювати його гроші. 

Для того, аби бізнес зацікавився Токмаком, місцева влада розробила План місцевого економічного розвитку, до якого увійшли три проекти. Над планом працювали впродовж року. 

Вже найближчим часом він буде презентований, а з самими проектами обіцяють познайомити представників бізнесу.

Токмачани мають надію, що Центр розвитку місцевого самоврядування допоможе їм привернути до себе увагу інвесторів. 

Читайте також: "Махнофест" і відновлена інфраструктура: як змінюється Гуляйпільська ОТГ

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Дмитро Смолієнко