Справа Труханова: прокурор "розписав" роль кожного з восьми обвинувачених
Суд продовжить слухання справи щодо мера Одеси Геннадія Труханова та групи посадовців 13 і 27 грудня.
На сьогоднішньому засіданні прокурор САП Максим Кравченко оголосив зміст 59 із 173 сторінок обвинувального акту, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Наступне судове засідання відбудеться об 11 годині 13 грудня, пропонується також продовжити слухання справи 27 грудня", - озвучив ухвалу головуючий суддя Сергій Черевко.
Варто зазначити, що прокурори САП чітко окреслили роль кожного з восьми обвинувачених у підготовці та ухваленні рішення позачергової сесії Одеської міськради про придбання адмінбудівлі заводу "Краян" за завищеною ціною в 185 мільйонів гривень. Ринкова вартість об'єкта нерухомості, згідно з наданими суду висновками Комплексної судово-будівельної, технічної та економічної експертизи від 24 жовтня 2017 року, не перевищувала, без урахування податку на додану вартість, 92 мільйонів 340 тисяч 112 гривень.
За версією САП, заступник Одеського міського голови Павло Вугельман забезпечував підготовку угоди про придбання адмінбудівлі з боку мерії та депутатів, а директор ТОВ "Девелопмент-Еліт" Петро Загодиренко і директор "Valtron group" Ігор Кравченко забезпечили підготовку пакету передпродажних документів об'єкта нерухомості, залучивши в тому числі оцінювача - директора підприємства "Брокбізнесконсалт" Галину Богданову.
Місія голови профільної депутатської комісії Василя Шкрябая полягала в тому, вважають прокурори САП, щоб більшість членів комісії з комунальної власності підтримали проект рішення про придбання адмінбудівлі. У змові з ним діяли директор муніципального департаменту комунальної власності Олексій Спектор і його заступник Володимир Радіонов.
За даними слідства, не знав про змову директор економічного департаменту Дмитро Радулов, але теж виступив на позачерговій сесії на підтримку проекту рішення, обгрунтувавши необхідність термінового придбання адмінбудівлі тим, що розміщення в одному приміщенні більшості структурних підрозділів мерії відповідає вимогам "прозорого офісу".
Втім, твердять прокурори САП, посадовці мерії та депутати, які ухвалювали рішення про придбання об'єкта нерухомості, не мали обгрунтованих висновків щодо доцільності придбання адмінбудівлі та наслідків рішення для міськбюджету.
Як повідомлялося, детективи НАБУ і прокурори САП завершили досудове розслідування щодо низки кримінальних правопорушень посадовими особами Одеської міськради, керівниками і засновниками деяких підприємств за ознаками ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння коштами шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом).
Нагадаємо, мерія придбала адмінбудівлю заводу "Краян" за 185 мільйонів гривень, купівлю цього об'єкта нерухомості підтримала на сесії міськради 19 жовтня 2016 року депутатська більшість. Незадовго перед тим адмінбудівлю "Краяна" було придбано за 11,5 мільйона гривень.