Асоціація ОТГ, Держенергоефективності та проект ПРООН підписали меморандум про співпрацю
Асоціація об'єднаних територіальних громад, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, а також проект ПРООН «Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО» підписали меморандум про співпрацю.
Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав керівник проекту ПРООН Сергій Варга, повідомляє кореспондент агентства.
«Цей меморандум для нас не просто документ. Ми готові ділитися усіма нашими напрацюваннями із вами, як представниками влади на місцях», - зазначив Варга.
Він поінформував про діяльність проекту ПРООН «Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».
«Наш проект - про усунення бар'єрів до інвестицій. Наше завдання - створити ефективний і комфортний шлях для інвестицій, створення нових інструментів: кредити, кооперативи, ЕСКО-контракти, розширене партнерство. Щоб гроші могли заходити від приватних інвесторів, від людей, що працюють за кордоном», - сказав Варга.
За його словами, механізм ЕСКО-контрактів спонукає виконавців бути зацікавленими у результатах роботи.
«ЕСКО-механізм залучає людей, що зацікавлені у тому, щоб енергоефективність була максимальною», - додав Варга.
Як відомо, ЕСКО-контракт - це механізм, за допомогою якого споживач значно скорочує витрати на енергоресурси. Такий договір дозволяє модернізувати енергообладнання без значних інвестицій як з боку споживача, так і з боку держави. Енергосервісний договір передбачає здійснення ЕСКО-компаніями енергоефективних проектів (оновлення системи опалення, освітлення, утеплення будівель) за кредитні кошти інвестора, в ролі якого можуть виступати міжнародні фінансові інституції. Після того, як споживання теплоенергії зменшується, відбувається погашення отриманої позики за рахунок економії витрат (допоки виплата не відбудеться, тариф для споживачів залишається незмінним). Зазвичай такі контракти є довгостроковими, їх укладають на 5-10 років.
Як повідомляв Укрінформ, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук заявив, що енергосервісні контракти дають від 30% до 70% економії теплової та електричної енергії.