Тергромади Дніпропетровщини почнуть роботу над стратегією регіону до 2027 року

Децентралізація

Головним завданням рушіїв децентралізаційної реформи на Дніпропетровщині на наступний рік стане формування стратегії розвитку регіону до 2027 року, де за основу будуть взяті стратегії розвитку об’єднаних територіальних громад.

Про це 6 грудня під час «дня відкритих дверей» у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування, організованого за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, розповіла його директор Олена Тертишна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наступного року ми проведемо чотири великі регіональні платформи, на яких презентуємо не лише досягнення об’єднаних територіальних громад, але й розпочнемо формування стратегії розвитку нашого регіону до 2027 року», - зазначила Олена Тертишна.

Вона назвала найяскравішим досягненням ОТГ регіону нинішнього року той факт, що всі громади регіону визнані фінансово спроможними.

«Аналіз фінансової спроможності ОТГ України підтверджує, що громади Дніпропетровщини є лідерами в цьому напрямі, і навіть ті громади, де кількість мешканців менше 5 тисяч населення,  мають найкращі показники по всій Україні. У цій групі перше місце у нас займає Троїцька ОТГ, а в першій десятці маємо чотири громади з Дніпропетровщини», - наголосила Тертишна.

Читайте також: ЄС продовжить програми підтримки реформи в Україні

На заході було презентовано нові напрямки роботи Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, які стосуватимуться роботи з молоддю, екології та житлово-комунального господарства.

Наразі на Дніпропетровщині діє 60 ОТГ, ще одна перебуває на стадії оголошення виборів. У планах на наступний рік – створення 19 ОТГ, 47 рад будуть приєднані до вже існуючих громад, значна робота буде проведена серед 11 міст обласного значення, які ще не залучені до процесу децентралізації.

За словами директора Дніпропетровського ЦРМС, у 2018 році в регіоні реалізовано більше 500 проектів місцевого розвитку, 177 проектів було реалізовано за сприяння Центру розвитку місцевого самоврядування і презентовано під час проведення «Ярмарку добросусідства».

«А 15 проектів-практик сьогодні стали прикладами для громад як Дніпропетровської області, так і інших регіонів щодо впровадження реформ у сфері освіти, медицини, цивільного та соціального захисту, житлово-комунальної сфери», - сказала Тертишна.

Вона нагадала, що цього року на Дніпропетровщині відбулися національний «Конгрес старост» та декілька регіональних форумів, які сформували напрямок роботи і в наступному році. Зокрема, форум «СМАРТ-громада», а також заходи, які були реалізовані спільно з територіальними громадами, відкриття об’єктів, які стали основою розвитку в багатьох напрямках – опорні школи, центри безпеки, центри надання адміністративних послуг, медичні заклади та інше.

Учасниками нинішнього «дня відкритих дверей» стали партнери Центру,  –  агенції регіонального розвитку, представники структурних підрозділів органів влади, які разом з Центром реалізовують Стратегію децентралізації Дніпропетровщини, громадські організації, профспілки та представники об’єднаних територіальних громад.

Також до Дня місцевого самоврядування в офісі Центру відкрито фотовиставку «Досягнення ОТГ Дніпропетровщини».

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Микола Мякшиков