Одеський суд дослідив половину документальних доказів у "справі Труханова"
Судова колегія Малиновського райсуду Одеси під головуванням Сергія Черевка розглянула у п'ятницю документальні докази, що містяться в 34-х із 66 томів кримінальної справи міського голови Геннадія Труханова.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Прокурори САП Максим Краченко і Валентин Мусіяка надали змогу учасникам судового процесу дослідити здобуті детективами НАБУ численні докази правопорушень з боку фігурантів кримінального провадження, а також співучасті у придбанні адмінбудівлі заводу "Краян" працівників офісів депутата Одеської облради Олега Бабенка та екс-нардепа Олександра Дубового.
Зокрема, копії звітів про ринкову вартість адмінбудівлі «Краяна», складених директором компанії "Брокбізнесконсалт" Галиною Богдановою, копії рецензій на звіт, проектно-кошторисних документів на ремонт адмінбудівлі, а також листування з правоохоронними структурами, включно з прокурорами Одеської облпрокуратури.
Як виявилось, заступник прокурора Одеської області Тетяна Горностаєва надала офіційну відповідь одній з громадських організацій з приводу законності процедури придбання мерією адмінбудівлі "Краяна": правопорушень з боку посадовців міськради не виявлено, тому підстав для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань немає.
Втім, детективи НАБУ і прокурори САП такі правопорушення виявили й відкрили низку кримінальних проваджень, що стали предметом досліджень Малиновського райсуду.
Значну увагу приділили учасники процесу також вивченню роздруківок телефонних дзвінків між фігурантами кримінальної справи, особливо в період державної реєстрації компанії "Девелопмент Еліт" і напередодні продажу мерії адмінбудівлі заводу "Краян".
Як повідомлялося, прокурори САП звинувачують мера Одеси Труханова і групу посадовців у тому, що вони організували придбання адмінбудівлі заводу "Краян" за завищеною ціною - 185 млн грн. Встановлено, що ринкова ціна об’єкта нерухомості становила 92 млн грн, а незадовго до придбання мерією будівлі «Краяна» було придбано за 11,5 млн грн.
САП стверджує, що посадовці мерії та депутати, які ухвалювали рішення про придбання об'єкта нерухомості, не мали обгрунтованих висновків щодо доцільності придбання адмінбудівлі та наслідків рішення для міськбюджету.
Детективи НАБУ і прокурори САП завершили в 2018 році досудове розслідування щодо кримінальних правопорушень посадовими особами Одеської міськради, керівниками і засновниками деяких підприємств за ознаками ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння коштами в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом).