У Харкові чорнобильці вийшли на акцію під ОДА
У Харкові два десятки чорнобильців вийшли на акцію під стіни Харківської облдержадміністрації з вимогою не відкривати обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення для прийняття пацієнтів із коронавірусом.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Учасники акції висловили побоювання, що не зможуть вчасно проходити курси лікування. У той же час люди наголошують, що не хочуть, аби їхній протест сприймали негативно.
«Мені не хочеться, щоб через некомпетентність влади виникла думка, що чорнобильці проти тих людей, які захворіли на коронавірус, що чорнобильці, говорячи по-харківськи, головні ракли. Влада нераціонально, нелогічно й антиморально підходить до цього питання. За даними МОЗ, які роздрукував один з учасників акції, немає проблем із місцями для пацієнтів з коронавірусом у харківських лікарнях. У диспансері відкрито цілий напрямок, я особисто там проходжу третю хімію, і от з цим адміністративним рішенням можна наламати стільки дров, що люди залишаться без допомоги», - говорить 68-річний учасник акції, відомий фотограф Юрій Ворошилов, який заразився COVID-19 на тлі онкологічної хвороби та лікувався в інфекційній лікарні кілька тижнів.
Зрештою кілька учасників акції пройшли в будівлю ОДА, де з ними зустрівся один із заступників голови облдержадміністрації Олександр Скакун.
«Сказали, що на 17 годину призначено ще одне засідання, щоб випрацювати якесь конструктивне рішення», - зазначив Ворошилов.
Харківський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення ще у лютому був визначений ОДА як один із 17-ти опорних закладів у регіоні для прийому пацієнтів з COVID-19. Про те, що диспансер як заклад «другої лінії» готовий, щоб почати приймати інфікованих, напередодні повідомив голова ОДА Олексій Кучер.
Прокоментувати протест ОДА та остаточне рішення в пресслужбі обладміністрації пообіцяли трохи згодом.
Від початку епідемії хворих на коронавірус приймає обласна інфекційна лікарня, питання розвантаження якої стоїть уже фактично місяць, а також незначна частина пацієнтів лікується у районних лікарнях в області.
Станом на 12 червня на Харківщині підтверджено 1426 випадків COVID-19, 57 людей померли, 692 – одужали.