На «тарифному» мітингу у Вінниці збирають підписи під зверненням до влади

Фото

У Вінниці на площі перед міською радою проходить мітинг, учасники якого вимагають справедливих цін на енергоносії.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На мітинг протесту під гаслом «Ні тарифному геноциду!», організованому ГО «Голос народу», зібралося близького 200 осіб, здебільшого – люди літнього віку. Учасники акції висловлюють обурення непрозорими механізмами формування тарифів на газ та електроенергію.

Мітингарі також називають заходи, вжиті урядом для зменшення тарифів на газ, «гасінням пожежі в ручному режимі», які можуть бути скасовані у будь-який момент. Тому вимагають справедливих цін на енергоносії, які враховують вітчизняні реалії.

Читайте також: «Тарифні протести» на Буковині: люди перекрили дві траси та пікетують ОДА

У ході зібрання організатори акції збирають підписи громадян під зверненням до влади з вимогою встановлення економічно обгрунтованих тарифів на газ та електроенергію.

«Тарифний майдан» біля Вінницької міської ради / Фото: Олександр Лапін, Укрінформ

Аналогічні акції проти підвищення цін на газ та енергоносії провели сьогодні також у Запоріжжі та Львові.

У Запоріжжі протестували проти підвищення цін на газ та електрику / Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

Львів’яни пікетували облдержадміністрацію / Фото: 4 Студія

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів 18 січня 2021 року ухвалив рішення, яким знизив граничну ціну на газ до 6,99 грн за кубометр. Якщо постачальники відмовлятимуться постачати газ населенню за такою ціною, їхні споживачі переходитимуть до постачальника "останньої надії" - НАК "Нафтогаз України".

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на засіданні 19 січня встановила граничний тариф на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр.

Читайте також: СБУ затримала російського агента, який готував «тарифний майдан» в Україні

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на Погоджувальній раді голів депутатських фракцій і груп та парламентських комітетів заявив, що уряд спільно з енергетичним регулятором, народними депутатами, постачальниками газу протягом найближчого часу підготує основу для річного тарифу газопостачальників.