Тут Армагеддон: директор «Асканії-Нової» прокоментував загибель птахів
Директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко повідомив, що на території Каховського району виявили понад 130 загиблих червонокнижних птахів.
Про це Віктор Гавриленко розповів у телефонній розмові з кореспондентом Укрінформу.
«Я зараз у Каховському районі на околицях Слиненка, Зеленопідська громада, перед нами журавель, він повільно йде від нас, помираючи, а ще маса трупів…Тут Армагеддон», - розповів Гавриленко.
Як зазначив директор заповідника, напряму відстань до заповідника з місця, де він перебуває, становить кілометрів 25. Гавриленко заявляє, що фермери продовжують розкидати отруту на полях, попри запроваджені обмежувальні заходи, та дивується, що такі поля не знаходять контролюючі органи, адже він їх виявляє.
Він також додав, що продовжується загибель птахів і на території заповідника.
За його словами, позавчора у Каховському районі вони нарахували 106 мертвих журавлів та 27 огарів, на місце викликали поліцію, Держпродспоживслужбу, екоінспекцію. Також тут знайшли мертвих зайців.
Як повідомляв Укрінформ, через загибель птахів у січні-березні 2021 р. рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 17 березня аграріям рекомендували призупинити на три тижні застосування в 40-кілометровій зоні, прилеглій до заповідника «Асканія-Нова», пестицидів групи родентициди, а також препаратів на основі бродіфакуму, що використовуються для боротьби з гризунами. Поліція посилила заходи з попередження загибелі птахів у заповіднику.
Депутати-аграрії Херсонської облради не виключають, що причиною загибелі птахів стало порушення технології внесення отруйного препарату під час проведення сільськогосподарських робіт або контрабандна партія, у якій перевищено концентрацію бродіфакуму.
Загалом від керівництва заповідника в поліцію надійшло 13 звернень про виявлення мертвими птахів різних видів, серед яких ті, що занесені в Червону книгу України. Слідчі Чаплинського відділення поліції розслідують 6 кримінальних проваджень за фактами загибелі червонокнижних птахів. Наразі всі провадження об’єднанні в одне, передбачене ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України «Забруднення або псування земель». Кримінальне провадження перебуває на контролі керівництва обласної поліції.