На Донеччині за участю військових пройшов фестиваль історичних реконструкцій
На Донеччині відбувся щорічний фестиваль історичних реконструкцій «Дике поле. Шлях до Європи», який відбувається вже п’ятий рік поспіль у межах охоронної зони Українського степового природного заповідника «Кам’яні Могили» неподалік Маріуполя.
Як передає Укрінформ, захід відкрили голова Донецької ОДА Павло Кириленко та заступник командувача ООС генерал-майор Віктор Ганущак, повідомляє пресслужба МОУ.
"Цього року фестиваль об’єднав творчі колективи з майже 30 громад Донеччини. На десятках локацій майстри та майстрині демонстрували приклади мистецтв народностей, які мешкають на території області, зокрема татар, греків, німців тощо. Колективи реконструкторів ознайомили гостей з етапами життя Дикого поля під час скіфської, княжої, козацької доби до часів незалежності України. Кожен охочий мав змогу потримати в руках зброю, якою виборювали свободу та незалежність наші пращури, постріляти з луків та побитись на мечах", - йдеться у повідомленні.
Крім того, неабиякий інтерес викликала виставка військової техніки та озброєння, яку продемонстрували військові ЗСУ та правоохоронці. Окремою цікавинкою став показ навичок службових собак, після чого всі охочі із задоволенням фотографувалися з чотирилапими правоохоронцями.
Козак Григорій Савенко, полковник запасу ЗСУ, приїхав на фестиваль з Дніпра. Тут він разом із побратимами ГО «Січеславське козацтво Запорізьке», які пройшли російсько-українську війну, демонструє реконструкцію бою Пилявецької битви восени 1648 року, де полковник Ганжа зі своїми «уманцями» розбив табір поляків, з якого ті кинулися врозтіч, шукаючи рятунку аж за річкою Случ.
На території проведення фестивалю також працювали фотозони з українською атрибутикою, можна було скуштувати козацької їжі, приготовленої на відкритому вогні, а також національних ласощів народних меншин, представлених на фестивалі. Чудовим доповненням до атмосфери заходу став виступ етногурту «Тінь сонця», чия музика характеризується як «козацький рок».