Вчений пояснив, чому Азовське море заполонили медузи
Солоність Азовського моря і, відповідно, кількість медуз, залежить від гідрологічного режиму Дону та Кубані.
Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу сказав декан факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету, доктор географічних наук, професор Ігор Пилипенко.
«Це процес, пов'язаний зі зростанням солоності Азовського моря, таке відбувалося в 70-і, у 80-і роки минулого століття, і знову відбувається зараз. Збільшується солоність моря - покращуються умови для розвитку медуз. А рівень солоності пов'язаний з багаторічним зменшенням річкового стоку річок Дону та Кубані», - розповів Пилипенко.
За його словами, специфіка Азовського моря в тому, що, по суті, – це взагалі лиман Дону і Кубані. Відповідно, усе залежить від гідрологічного режиму цих річок.
Як зазначив вчений, саме тому усі механізми вирішення проблеми - на території Росії, де формується основна маса прісної води, яка створює режим води Азовського моря.
На території України в Азовське море впадає обмежена кількість річок – вони мають сукупний річний стік приблизно 4 кубічних кілометри. Водночас сукупний стік прісної води з території Росії становить 35-40 кубічних кілометрів на рік.
Як зазначив учений, підвищення популяції медуз – не лише проблема для курортного відпочинку, це катастрофічно скорочує харчову базу для риб, які також харчуються планктоном. Для того, щоб медуз було менше, треба, щоб у морі було більше риби, яка споживає планктон. При цьому він пояснив, що йдеться не про зариблення, а про обмеження на вилов риби.
Як повідомляв Укрінформ, Азовське море заполонили медузи.
Фото: brd24