Масові отруєння дітей на Одещині: у готелі та лікарні знайшли багато порушень

Фахівці Держпродспоживслужби здійснюють санепідрозслідування для встановлення обставин групового отруєння дітей у двох закладах Одещини. 

Виявлено численні порушення у готелі Bugaz Sea View курорту Грибівка та в нефрологічному відділенні обласної дитячої лікарні. Про це повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, передає Укрінформ.

«Фахівці Держпродспоживслужби перевірили умови в готелі Bugaz Sea View, звідки 27 липня були госпіталізовані дев'ятеро дітей, з них 8 дітей віком від 9 до 12 років госпіталізовано до інфекційного відділення Овідіопольської лікарні з діагнозом "гострий гастроентероколіт". За результатами перевірки встановили низку порушень», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Отруєння в таборі «Таємниці Карпат»: усіх 17 дітей виписали з лікарні

Зазначається, що виявлено, зокрема, недотримання гігієнічних вимог до технологічних процесів виготовлення страв, а саме: недотримання вимоги до зберігання харчових продуктів, також не проводилася обробка яєць; недотримання санітарного режиму (санітарний стан приміщень незадовільний, відсутні дезінфекційні засоби); відсутність умов для дотримання особистої гігієни персоналом: у санвузлі для персоналу відсутні антисептик для рук, одноразові рушники, рідке мило тощо.

Окрім того, не ведеться документація, що підтверджує безпечність та якість продовольчої сировини і харчових продуктів.

Як з’ясувалось під час санепідрозслідування, не набагато краща ситуація і в обласній дитячій лікарні, де захворіли п'ятеро дітей у нефрологічному відділенні. Встановлено, що дітям стало зле після вживання готових страв, постачальником яких до лікувального закладу є ТОВ "Харчування Плюс". Тут теж виявили недотримання гігієнічних вимог до технологічних процесів виготовлення страв і санітарного режиму (стан приміщень незадовільний, частина приміщень потребують проведення ремонту; не забезпечені вимоги до зберігання прибирального інвентарю); відсутність умов для відокремленого зберігання особистого та санітарного одягу тощо.

Читайте також: Отруєння на «Глобинському м’ясокомбінаті»: понад 4 тонни продукції утилізували

Фахівці Держпродспоживслужби відібрали для лабораторних досліджень проби харчових продуктів, змивів, матеріал від хворих та працівників закладів харчування.

Варто зауважити, що ведуть кримінальне провадження за цими фактами й слідчі Одеського райуправління поліції №2. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч.1 ст.325 (порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.