На Закарпатті ознайомилися з можливостями проєкту «Поліцейський офіцер громади»
Представники місцевого самоврядування Закарпаття під час інформаційної сесії дізналися про можливості проєкту «Поліцейський офіцер громади» для підвищення безпеки.
Про це Укрінформу повідомили у Закарпатському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».
«В територіальних громадах України активно впроваджують проєкт «Поліцейський офіцер громади». У Закарпатській області цей проєкт менш поширений, але набуває популярності серед громад області. Фахівці територіальних громад Закарпаття взяли участь в інформаційній сесії з представниками Головного управління Національної поліції у Закарпатській області», - йдеться у повідомленні.
Під час заходу обговорювали питання участі громад області в проєкті «Поліцейський офіцер громади».
«В окремих східних областях України вже багато років працюють поліцейські офіцери громад, а для більшості громад Закарпаття це нова інституція. У минулому за безпеку в громаді відповідала виключно держава, а зараз ми бачимо, що до забезпечення порядку та підвищення рівня безпеки активно долучаються територіальні громади. Це важливо не тільки з точки зору забезпечення соціального порядку, але й для розвитку бізнесу та залучення інвестицій. Забезпечення громадського порядку є однією з найважливіших функцій громад», - зазначив керівник Закарпатського регіонального офісу «U-LEAD» Микола Сюсько.
Він наголосив, що гарантії безпеки у громадах важливі не тільки з точки зору забезпечення соціального порядку, але й для розвитку бізнесу та залучення інвестицій.
«Забезпечення громадського порядку є однією з найважливіших функцій громад. Проєкт «Поліцейський офіцер громади» дозволяє громадам активніше долучатися до цього процесу та налагоджувати «мости довіри» з поліцією», – додав Сюсько.
У Закарпатській області проєкт «Поліцейський офіцер громади» працює в 11 територіальних громадах.
«Поліцейський офіцер громади забезпечує безпеку та правопорядок виключно в межах громади, на території якої він працює. Офіцер матиме більше повноважень, порівняно з дільничними. Його зусилля будуть спрямовані на забезпечення дотримання правил дорожнього руху, розвиток співпраці з різними установами, роботу у напрямку ювенальної превенції тощо. Офіцер вирішуватиме широке коло питань, які входитимуть до його компетенції», – підкреслив начальник сектору взаємодії з органами місцевого самоврядування УПД ГУНП в Закарпатській області Микола Голомідов.
У «U-LEAD з Європою» також повідомляють, що поліцейський офіцер громади матиме своє постійне робоче місце роботи, службовий автомобіль, відповідне обладнання та екіпірування. Офіцер здійснюватиме прийом громадян та працюватиме на території громади з 9 по 18 год. Мета проєкту «Поліцейський офіцер громади» - забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.