ДБР перевіряє причетність ФДМУ до незаконної приватизації підприємства на Черкащині

Відео

Оперативники Державного бюро розслідувань перевіряють причетність посадових осіб Фонду державного майна України до незаконної приватизації стратегічного підприємства у Черкаській області.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.

У межах досудового розслідування працівники ДБР перевіряють інформацію щодо незаконної приватизації об’єкта критичної інфраструктури країни, пакет акцій якого заплановано продати на аукціоні за значно нижчою ціною, ніж його ринкова вартість – приблизно 6 млрд грн.

Через таку приватизацію держава також щорічно недотримувала б щонайменше 180 млн грн гарантованого прибутку.

Посадовці ФДМУ, незважаючи на застереження від правоохоронних та державних органів влади, продовжували підготовку до приватизації стратегічного підприємства, ідеться в повідомленні.

Під час проведеня оперативно-слідчих заходів працівники ДБР вилучили документи, що підтверджують протиправну діяльність представників Фонду держмайна.

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора.

Як повідомляв Укрінформ, 20 серпня Рада національної безпеки і оборони ухвалила протокольне доручення про повернення акціонерного товариства «Черкасигаз» в державну власність.

Читайте також: ДБР цьогоріч скерувало до суду матеріали про збитки держбюджету на ₴98 мільйонів

РНБО взяла до відома інформацію міністра енергетики Германа Галущенка, який звертався до очільника НАК «Нафтогаз» Юрія Вітренка щодо втрати державного контрольного пакета акцій підприємства, і доручила низці державних органів встановити причини цієї ситуації.

Крім того, РНБО доручила здійснити заходи, які передбачають повернення контрольних акцій державі, відшкодування збитків країні, а також встановлення контролю над «Черкасигазом».

Інформація, що пакет акцій «Черкасигазу», який належить НАК «Нафтогаз України» скоротився з 51% до 9,97%, з’явилась ще у 2012 році. При цьому у Фонді дежмайна заявляли, що рішення про приватизацію уряд не приймав, а фонд не отримував жодних акцій.