Загибель птахів у Криму: на озері Сиваш зі сторони Херсонщини – жодного випадку
На Херсонщині після повідомлень про масову загибель диких птахів на території ТОТ АР Крим провели обстеження Арабатської Стрілки у Генічеському районі - масової загибелі птахів не зафіксували, але моніторинг продовжується.
Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу заявила керівниця Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Наталя Клим.
«Щодо загибелі птахів на озері Сиваш на території ТОТ АР Крим, то від адмінмежі до місця загибелі птиці близько 60 кілометрів, там є такий «гаманець» на півострові, де знаходиться цей осередок. Коли з’явилася інформація про те, що на території ТОТ АР Крим склалася така ситуація, наші ветеринари відразу обстежили Арабатку – жодної загиблої птиці не було виявлено в Херсонській області», - сказала Клим.
Вона додала, що завдяки Генічеській РДА зв'язалася з прикордонниками, які знаходяться безпосередньо на адмінмежі.
"Прикордонники також обстежили прилеглу територію – загиблої птиці не було", - зазначила Клим.
За її словами, ветеринари обійшли домогосподарства у селах на Арабатській Стрілці, де утримують птицю, - для профілактики інфекційних хвороб птиці. Великих птахогосподарств там немає, зазначила керівниця ГУ Держпродспоживслужби.
Вона додала, що звітує щодня про ситуацію керівництву Держпродспоживслужби, це питання перебуває на особистому контролі у голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької. Поінформоване про ситуацію і керівництво Херсонської ОДА, облради.
За словами Клим, фахівці головного управління моніторять інформацію, що надходить з території ТОТ АР Крим щодо ситуації з загибеллю птахів, зокрема, публікації у ЗМІ.
Також, як зазначила Клим, вона ознайомилася з оприлюдненим відео, де видно у якому стані хворі птахи.
«Видно, як та птиця крутиться на одному місці. Це не схоже на ту ситуацію, що була під час загибелі від отруєння диких птахів взимку та навесні 2021 року на Херсонщині. Тут птиця крутиться на одному місці – це характерно як при грипі птиці, так і при хворобі Ньюкасла. Наразі вся інформація, яка у нас є, це те, що, як повідомляють ЗМІ, представники окупаційної влади в Криму визнали, що птахи масово загинули від захворювання, але не повідомляють про яку саме інфекцію йдеться», - додала Клим.
Своєю чергою, як зазначив у розмові з кореспондентом агентства директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко, у заповіднику наразі – «чисто», хворих птахів не виявили, так само як і на території Херсонщини поблизу з ТОТ АР Крим.
«Раніше ми разом з фахівцями Держпродспоживслужби, екоінспекції моніторили територію – охопили близько 300 кілометрів узбережжя, це північне узбережжя Сиваша, включаючи частину Арабатської Стрілки, колишній Новотроїцький, Чаплинський райони, Каланчацький, це вже на Чорному морі, і, власне, ніде масової загибелі птахів немає. І в тому числі, й на материкових водоймах, я перевірив тут Чорну долину, деякі поди – тут все чисто», - розповів Гавриленко.
Він відзначив, що сьогодні зранку зробив об’їзд безпосередньо по території заповідника, оскільки наразі тут велике скупчення диких птахів, зокрема, понад 9 тисяч журавлів та понад 8 тисяч огара – падежу птахів немає.
Щодо причин загибелі птахів у Криму, то наразі можна лише припускати, вивчаючи поведінку птахів з відео, що йдеться про пташиний грип, розповів директор біосферного заповідника.
Як зазначив Гавриленко, у нього є сумнів, що з Криму надійде об’єктивна інформація про ситуацію з загибеллю птахів.
«Це не те, що ми тут змогли взимку підняти (йдеться про події зими 2021 року на Херсонщині, коли дикі птахи отруїлися препаратами з діючою речовиною бродіфаку і про інформаційну хвилю у зв’язку з цим – ред.)», - каже директор біосферного заповідника.
Щодо припущень, які звучать про те, що це не може бути пташиний грип, бо, мовляв, масову та одномоментну загибель великої кількості птахів не викликають хвороби, то Гавриленко каже, що це неправда. «Неправда, вражаються (від хвороб – ред.) так, що гинуть за декілька годин сотнями», - наголосив директор біосферного заповідника.
Проте, як він підкреслив, остаточно визначити причину загибелі птахів можуть лише лабораторні дослідження.
Як повідомляв Укрінформ, на узбережжі Сиваша в окупованому Криму масово гинуть птахи.