Розвиток мобільності у громадах має економічне та соціальне значення - U-LEAD

Децентралізація

Розвиток сталої мобільності населення у громадах має економічне та соціальне значення.

Як передає Укрінформ, про це йшлося під час онлайн-семінару зі сталої мобільності, організованого Регіональним офісом Київської області Програми «U-LEAD з Європою».

Експерти регіонального офісу провели навчання «Стала мобільність для громад», під час якого розглянули концепцію сталості у сфері сільської і міської мобільності, українське та міжнародне законодавство, різні види мобільності, методологію розробки концепції велосипедного руху та концепцію «Нульове бачення» (Vision Zero).

У «U-LEAD з Європою» звертають увагу, що для великих міст питання розвитку мобільності нагальне, а для сільських громад, на перший погляд, далеке від першочергових, проте має економічне та соціальне значення.

«Стала мобільність поєднує в собі розвиток транспортної сфери, економічний ефект від реалізації таких проєктів та їх соціальне значення. І саме тут криється інтерес сільських громад до розвитку сталої мобільності. Малонаселені території можуть вирішити проблему доступності та комфортної логістики саме завдяки розвитку такої мобільності», - наголошує експерт зі сталої мобільності «U-LEAD з Європою» Вадим Денисенко.

Керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Київській області Олена Іванченко зауважила, що в Ірпені активно розвивається мікромобільність, адже електричні самокати та моноколеса дуже поширені, а громада шукає рішення для того, щоб убезпечити і пішоходів, і власників електротранспорту, а також уберегти автомобілістів.

«Громади динамічно розвивають інфраструктуру, і в цьому процесі потрібно закладати елементи сталої мобільності. Сьогодні вже є хороші практики реалізації таких проєктів у сільській місцевості», - сказала вона

Так, у Малодівицькій громаді на Чернігівщині реалізовують проєкт «Зелені коридори» - пішохідні алеї від центру кожного села до місць відпочинку біля річок Галці та Удаї. У Чорткові на Тернопільщині планують центральну частину міста зробити пішохідною, що допоможе пожвавити економічну активність та додасть комфортності відпочинку мешканцям.

Читайте також: U-LEAD вчить старост громад, як ефективно керувати та ухвалювати рішення

У «U-LEAD з Європою» наголошують, що саме такі рішення допомагають сільським громадам впроваджувати елементи сталої мобільності. Крім того, варто переймати практики громад Європи. Наприклад, у значній частині муніципалітетів Франції вкоренився карпулінг - електронна система, після реєстрації в якій мешканця, який не має власного авто, можуть безкоштовно підвозити.

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Фото: «U-LEAD з Європою»