Науково-дослідне судно Belgica прибуло до Одеси
Науково-дослідне судно Belgica, яке Україні передано згідно до угоди з ЄС, причалило 21 жовтня до Одеського морского вокзалу. На борту – 12 українських моряків і науковців Українського центру екології моря та Інституту морської біології.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Якщо раніше нам доводилось фрахтувати судна для моніторингу Чорного моря, то відтепер можемо здійснювати наукові дослідження на власному судні", - заначила представник міжнародного проєкту ЄС – ПРООН «Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» Олена Марушевська.
За її словами, поки судно прямувало з порту Зеебрюгге до Одеси, морські біологи Українського центру екології моря та Інституту морської біології здійснювали екологічний моніторинг вод північно-східної Атлантики і Середземного моря, а також відбирали проби морської води і донних відкладень для скринінгу на присутність речовин - забруднювачів і мікропластику та оцінки біорізноманіття.
Науково-дослідне судно Belgica обладнане спеціальними сонарами і ехолотом, здатними сканувати морське дно. До кінця року його переоснастять, після чого морські біологи поновлять наукові дослідження у Чорному та Азовському морях.
Як повідомляв Укрінформ, дослідницьке судно Belgica передано Україні згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і відповідним договором між Міндовкілля України та Бельгійським федеральним офісом з наукової політики і Бельгійським інститутом природних наук.
На борту судна є п'ять лабораторій (рибальства, гідрологічна, хімічна, біохімічна тамікробіологічна). RV Belgica побудоване у 1984 році. Довжина судна - 51,12 м, ширина - 10 метрів, осадка - 4,6 м, водотоннажність - 1200 тонн. Дальність плавання - 20 тисяч морських миль (37 тис. км) при швидкості 12 вузлів (22 км/год). Максимальна швидкість - 13,5 вузлів (25 км/год).
Фото Facebook Адміністрації морських портів України