Житомирщина може направити на посилення кордону з Білоруссю 2,5 тисячі осіб - голова ОДА
Житомирська область, яка межує з Білоруссю, здатна посилити охорону кордону, направивши понад 2,5 тис. осіб на допомогу військовим та прикордонникам.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.
«Загалом для охорони кордону на території області є можливість спрямувати понад 2,5 тисячі осіб. Вже проведені зустрічі з керівництвом відповідних громад, які будуть надавати допомогу нашим військовим та прикордонникам у разі такої потреби. Отже, маємо діяти абсолютно скоординовано та виважено й дотримуватись державницької позиції. І, звичайно, бути готовими до протидії терористичним й диверсійним загрозам», - заявив він.
Голова ОДА уточнив, що охорону українсько-білоруського кордону в межах Житомирщини забезпечує 9-й прикордонний загін силами трьох відділів прикордонної служби.
«Проведено координаційні наради за участю прикордонників, представників Нацполіції та Нацгвардії. Визначено сили та засоби, які можуть бути направлені для підсилення охорони кордону у разі виникнення такої необхідності. Прикордонні підрозділи можуть бути підсилені резервами Держприкордонслужби, Національної гвардії, Збройних сил України та Національної поліції», - додав Бунечко.
За інформацією прикордонників, ситуація на ділянці кордону на території Житомирщини (це понад 250 км) зараз контрольована, найімовірніші пункти проникнення нелегальних мігрантів уже визначено.
Як повідомляв Укрінформ, у Луцьку за дорученням Президента Володимира Зеленського відбулася нарада з питань додаткових заходів із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону під головуванням секретаря РНБО Олексія Данілова.
Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Ці країни ЄС звинувачують Мінськ у навмисному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій.
Цього тижня великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину з них польським прикордонникам вдалося повернути назад. Кордон Польщі з Білоруссю нині захищають близько 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських.
За інформацією секретаря РНБО Данілова, на сьогодні в Білорусі вже перебувають 16 тисяч мігрантів.
Фото: dpsu.gov.ua