Черкаські освітяни отримали догани за інцидент з можливим розстрілом студентів

Ексклюзив

Троє освітян отримали догани й одного було звільнено через інцидент з можливим розстрілом в одному з коледжів у Черкасах, де викладачі не запобігли булінгу студента, який придбав зброю для помсти.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив начальник Департаменту освіти й науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

За його словами, про інцидент освітянам повідомили ще в жовтні. Співробітники СБУ проводили моніторинг соціальних сторінок і виявили в одній із них допис студента одного з технікумів у Черкасах. В групі, де навчався хлопець, можливо мали місце факти булінгу з боку одногрупників студента. У відповідь хлопець придбав стартовий пістолет і погрожував ним у соціальних мережах.

«Фахівці СБУ запобігли вчиненню можливого злочину. Ми зі свого боку створили комісію, яка проаналізувала систему виховної роботи в навчальному закладі, в тому числі на предмет запобігання булінгу. Результати розслідування повідомили директору. Він провів внутрішнє розслідування. За його підсумками куратор групи та ще двоє осіб отримали догани. Ще одна особа, яка вже мала догану, була звільнена", – розповів Данилевський.

У департаменті освіти Черкаської ОДА розробили план заходів для запобігання булінгу. Він був доведений до всіх навчальних заходів, починаючи з дитсадків і закінчуючи вищими навчальними закладами.

За неофіційною інформацією, студент навчався в політехнічному технікумі в Черкасах. Хлопця цькували одногрупники. Він не скаржився ні куратору групи, ні психологу, замкнувся в собі й виношував плани помсти. Для цього придбав стартовий спортивний пістолет. Їх можна купити за ціною від 1500 до 2100 гривень. Убити людину з такого пістолета неможливо.

У 2021 році в Черкаській області судами було зафіксовано 16 випадків булінгу в навчальних закладах області.

Як повідомлялося, СБУ запобігла вчиненню терористичного акту в одному з коледжів у Черкаській області. В ході слідчо-оперативних дій викрито двох студентів, які погрожували здійснити масовий розстріл одногрупників. Вони через інтернет поширювали дописи з фото- та відеоматеріалами і закликали через соцмережі приєднуватись до їхньої злочинної групи для фізичної розправи над однолітками. Під час обшуків за місцями проживання було виявлено два пістолети, комп’ютерну техніку та засоби зв’язку із доказами протиправної діяльності. Правоохоронці відкрили справу за ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років із можливою конфіскацією майна. 

Фото: СБУ