На Вінниччині група лікарів продавала фейкові COVID-сертифікати
На Вінниччині поліцейські викрили групу лікарів, які налагодили схему продажу фіктивних COVID-сертифікатів. За даними слідства, фігуранти щодня заробляли близько 20 тисяч гривень.
Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області, передає Укрінформ.
“Організував заробіток на фальшивках 37-річний медичний працівник, житель Вінницького району. Він діяв у змові з лікарями різних медичних закладів області, які вносили неправдиву інформацію про вакцинацію до електронної системи охорони здоров’я. Щодня зловмисники заробляли близько 20 тисяч гривень”, - йдеться у повідомленні.
За наявною інформацією слідства, організатор підшуковував охочих отримати COVID-сертифікати без фактичного введення вакцини, які б відображалися у застосунку “Дія”, а інші лікарі - вносили відповідні дані до електронних реєстрів охорони здоров’я. Вартість такої послуги становила від 3 000 до 7 500 гривень, уточнюється у повідомленні.
Цю оборудку викрили слідчі Вінницького райуправління поліції спільно з працівниками УСБУ у Вінницькій області, які документували злочинну діяльність учасників групи та здійснювали контрольовані закупівлі сертифікатів про вакцинацію.
За словами начальника Вінницького райуправління поліції Віталія Курчика, 9 грудня під час проведення санкціонованих обшуків за місцем роботи та проживання підозрюваних слідчі поліції вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони, чорнові записи з інформацією про клієнтів, незаповнені бланки сертифікатів міжнародного та внутрішнього зразків із печатками лікарів та лікарень, а також інші речові докази злочинної діяльності фігурантів.
Серед іншого, під час огляду авто організатора цієї схеми поліцейські вилучили COVID-сертифікати міжнародного зразка, чорнові записи, банківські картки та мобільні телефони, де збережені переписки із клієнтами.
Наразі за процесуального керівництва окружної прокуратури міста Вінниці здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).
За такий злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Як повідомлялося, у ДБР поінформували, що у Києві поліцейський спільно з працівницею медичного закладу організували схему продажу фальшивих міжнародних COVID-сертифікатів.