Гуманітарним коридором із Сумщини виїхало 8,5 тисячі людей
Гуманітарним коридором із Сумщини 15 березня виїхало 8,5 тисячі людей.
Про це повідомляє у Телеграмі голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький, передає Укрінформ.
"По гуманітарному коридору із Сумської області виїхали: 1175 авто — 4757 громадян, 106 автобусів — 3818 громадян", - йдеться у повідомленні.
Живицький зазначив, що станом на 1:00 16 березня перший евакуаційний потяг уже відправився зі станції Лубни до Львова. Мешканці Сумщини, які йшли в колоні, у безпечному місці.
Він також поінформував, що передмістя Сум перед виїздом колон обстріляли з артилерії.
Для мешканців Боромлянської громади вдалося знайти додаткові два автобуси.
Особлива ситуація, за словами Живицького, склалася з тростянецькою колоною. Зранку у Тростянці на евакуацію зібралися близько 160 автомобілів. Перші машини проїхали залізничний переїзд без перешкод. Решту колони вороги затримали. Російські військові вимагали, аби люди здали свої телефони, які зібрали у мішок і спалили. Колона евакуйованих залишилася повністю без зв’язку. Їх протримали в місті до вечора.
Зрештою частині евакуйованих вдалося виїхати з Тростянця. Вони ночують в одній із громад Сумщини.
Решта автобусів і машин із колони лишились у Тростянці. Усі люди живі, поінформував голова ОВА.
"За версією ворога, така реакція викликана тим, що хтось із колони почав знімати на телефон розташування техніки", - зазначив він.
Живицький додав, що гуманітарним коридором на Сумщину доставили ліки.
Як повідомлялося, всього гуманітарними коридорами 15 березня вдалось евакуювати із заблокованих міст близько 29 тисяч людей.
24 лютого російський президент путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють і знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
В Україні запроваджено воєнний стан, оголошено загальну мобілізацію.