Лозівська громада на Харківщині забезпечує комунікацію з населенням через радіо, ТБ та інтернет

Лозівська громада Харківської області активно забезпечує комунікацію з населенням та інформування через радіо, телебачення та інтернет.

Про це Укрінформу повідомили у Програмі «U-LEAD з Європою».

«Новини про одну з найбільших громад країни та її життя під час війни можна почути на двох радіостанціях, на цілодобовому Лозівському ТРК, прочитати на офіційному сайті, Телеграм-каналі та у Фейсбуці. Різні інформаційні канали створено з врахуванням інтересів різних вікових груп населення», - йдеться у повідомленні.

За словами секретаря Лозівської міської ради Юрія Кушніра, у громаді 19 старостинських округів, 91 населений пункт та понад 90 тисяч мешканців, а з огляду на воєнний стан та вимушено переміщених осіб, які наразі мешкають у громаді – понад 95 тисяч жителів.

«Всі ці люди потребують не тільки фізичної підтримки, а й інформаційної. Адже ворог намагається бити й у інформаційному просторі: запускає фейкові новини щодо ЗСУ, сипле придуманими історіями, намагається поселити у головах людей сумніви та страх», - зауважив посадовець.

Він уточнив, що за допомогою каналів комунікації громада має змогу оперативно інформувати про можливу небезпеку та надавати роз’яснення, що допоможуть людям врятуватися. На всіх каналах також розповідають про події у громаді та країні, про соціальні можливості для ВПО та лозівчан, про державну підтримку, викривають фейкові новини.

«Лозівський міський голова Сергій Зеленський, на додачу до основних комунікаційних каналів, щодня записує 2 відеозвернення – ранкове та вечірнє, у яких розповідає про ситуацію у громаді. Дуже важливо, щоб люди отримували інформацію з першоджерела, бачили - Україна сильна, ми згуртовані, а ще знали – спільно ми обов’язково переможемо!» - підкреслив Кушнір.

Своєю чергою радник з питань висвітлення і комунікацій U-LEAD Дмитро Прокопчук зазначає, що в умовах критичних ситуацій, тим паче війни, постійна і якісна комунікація влади з громадянами необхідна з багатьох причин.

«По-перше, люди мають постійно знати, що керівництво громади, як і керівництво всієї держави, в курсі наявних проблем і докладає зусиль, щоби ці проблеми вирішити – без цього не буде єдності, а без єдності не буде перемоги.По-друге, якомога більше людей мають бути підключені до офіційних каналів інформації, щоби була змога перевірити суперечливі повідомлення, що надходять у соцмережах...По-третє, швидке інформування про те, де і яку допомогу можна отримати, значно полегшить страждання наших співвітчизників, а відповідно, підвищить загальну боєздатність України», - пояснив експерт.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.