Авіаудари, касетні бомби і тортури: у Бучі і Бородянці документують воєнні злочини рф
Правоохоронці і судексперти документують воєнні злочини у Бучі і Бородянці на Київщині.
Про це інформують пресслужби Офісу генпрокурора і Служби безпеки, передає Укрінформ.
“Прокурори Київської обласної прокуратури спільно зі слідчими ГУ СБУ у м. Києві та Київській області, а також 50 експертами науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України з різних регіонів країни активно документують воєнні злочини, вчинені збройними силами Російської Федерації у містах Буча та Бородянка”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у ході збройної агресії ворог завдав численних ударів по мирному місту Бородянка - авіабомбардування, обстріли з систем реактивної артилерії та забороненими касетними боєприпасами.
Прокурори Київщини, слідчі СБУ та експерти під час слідчих дій на цих територіях зафіксували безліч нерозірваних снарядів, численні воронки, утворені внаслідок артилерійських обстрілів.
Крім того, фіксуються масштабні руйнування цивільної інфраструктури населених пунктів: розбомблені приватні та багатоповерхові житлові будинки, школи, дитячі садочки, медичні заклади, церкви, магазини, гаражі й складські приміщення, пошкоджений комунальний і приватний транспорт. Будь-які військові об’єкти поряд з місцями влучання снарядів російських загарбників відсутні. Крім того, встановлено та задокументовано інші надважливі докази збройної агресії РФ.
Повна інформація щодо постраждалих та пошкодженої інфраструктури встановлюється.
Наразі розпочато низку кримінальних проваджень за фактами порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).
У рамках досудового розслідування призначено комплексну експертизу щодо встановлення обсягів руйнувань та пошкоджень рухомого і нерухомого майна, визначення матеріальної шкоди.
Як повідомляв Укрінформ, Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область були звільнені від російських загарбників. У звільнених містах та селах зафіксовано масові вбивства росіянами цивільних осіб. Зокрема, у звільненій від загарбників Бучі виявили братську могилу, де поховали майже 300 чоловік, по вулицях лежать десятки тіл, деякі з них із зав'язаними руками.