Загарбники вивозять з Херсонщини пшеницю та овочі, на в'їзді у Крим - кілометрові черги з фур
На КПВВ «Чонгар» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом кілометрові черги, в яких стоять вантажівки, що вивозять пшеницю та овочі з Херсонщини.
Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута.
«На жаль, ми можемо це констатувати – йде вивезення продукції з Херсонщини та черги вантажних автомобілів, які везуть туди (в Крим – ред.) пшеницю, овочі, вже кілометрові на КПВВ «Чонгар», – сказав Лагута.
Він також зазначив, що йдеться не лише про грабіжницько відібрану загарбниками продукцію на Херсонщині, а також і про ту, яку продають сільгоспвиробники за готівку в Крим.
Йдеться про десятки тисяч тонн зернових та овочів, повідомив Лагута.
Крім того, він зазначив, що у зв'язку з окупацією частина аграріїв не займалася весняно-польовими роботами, частина фермерів змогли працювати на власних запасах палива та добрив там, де немає боїв, де немає проблем із мінуванням полів. І є ті аграрії, які співпрацюють з ворогом – купують дизельне паливо та добрива у Криму і туди ж продають свою продукцію.
Він констатував, що Україна цього року не отримає продукцію, яку постачала на ринок Херсонщина.
Також Лагута повідомив, що у свою чергу з тимчасово окупованого Криму на Херсонщину везуть продукти харчування.
Як повідомляв Укрінформ, у Каховці на Херсонщині російські загарбники змушують фермерів підписувати заяви на "здійснення сільськогосподарської діяльності" для отримання дозволу на полив полів.
На Херсонщині аграріїв змушують продавати овочі в Крим за копійки.
Фермерам на захопленій Херсонщині ворог погрожує "націоналізацією", якщо вони не отримають дозвіл від "влади" і не сплачуватимуть "податки" незрозуміло куди.
Фермери працюють в умовах тиску з боку російських загарбників, у сільгоспвиробників забирають техніку, поля заміновані. Ворог вивозить з Херсонщини зернові.
На Херсонщині російські загарбники дозволили фермерам сіяти лише зерно та соняшник і вимагають, щоб фермери погоджувалися безкоштовно віддавати 70% майбутнього врожаю.
Перше фото ілюстративне