Заповідник «Асканія-Нова» виживає завдяки благодійним внескам
Біосферний заповідник «Асканія-Нова» на захопленій Херсонщині виживає завдяки благодійним внескам, єдиним реальним механізмом допомоги залишається переказ коштів.
Про це заповідник повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Територія степу охороняється, тварини зоопарку та дендрологічний парк отримують належний догляд і забезпечуються необхідним», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наразі немає можливості використати кошти по передбачених поточних видатках, що знаходяться на реєстраційних рахунках установи в Управлінні Державної казначейської служби України (на сьогодні асигнування та оплата здійснюються виключно по заробітній платі з нарахуваннями та комунальних послугах). Усі нагальні проблеми щодо утримання колекцій, охорони та збереження природних і штучних екосистем Біосферного заповідника «Асканія-Нова» вирішуються за допомогою благодійних внесків. Через окупацію та припинення транспортної логістики з підконтрольної території, єдиним реальним механізмом допомоги дотепер лишається переказ коштів.
Станом на 12 липня, усі здійснені придбання за благодійні кошти відповідним чином задокументовані бухгалтерським відділом установи та оформлені через акти прийняття-здачі благодійної продукції. Таким чином, критичні потреби заповідника по кормах, паливно-мастильних матеріалах, ветпрепаратах, будматеріалах для поточного ремонту загорож, вольєрів, приміщень, де утримуються тварини, доступних комплектуючих до сінозбиральної техніки і технічних засобах, необхідних для виконання поточних робіт по життєзабезпеченню та обслуговуванню зоопарку та дендропарку закриті або відтерміновані.
Як повідомляють у заповіднику, здійснені протипожежні заходи у заповідному степу, у надскладних умовах завершена сінозбиральна кампанія – заготовлено 600 т сіна (цього цілком стане до наступного сезону). З огляду на абсолютно реальні проблеми з електропостачанням, закупили необхідні комплектуючі та полагодили дизельну електростанцію та придбали потужний мобільний генератор. Дане обладнання не зможе закрити потребу заповідника в електроенергії на невизначений час через значні потреби у водоспоживанні (утримання у безводному степу колекції тварин на площі 2369,6 га та зрошуваного дендропарку на площі 167,3 га цілком залежне від подачі артезіанської води), однак допоможе протриматись у найбільш критичний період. У заповіднику були вимушені здійснити передбачену реконструкцію ставка у дендрологічному парку, оскільки обвалились кам'яні береги і додались проблеми з гельмінтозами риби, замуленням за 40 років. Таким чином, попри відсутність поточних видатків, на сьогодні установа функціонує у цілком належному стані, йдеться у повідомленні.
У заповіднику вдячні всім, хто надає підтримку.
Як нагадують у заповіднику, Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна з 1995 р. є самостійною природоохоронною, науково-дослідною установою міжнародного значення з сертифікатом ЮНЕСКО про включення до Всесвітньої мережі біосферних резерватів
Тут також звертають увагу, що була поширена на у ЗМІ інформація щодо зміни керівництва в «Асканії-Нова», але вона стосується Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» – Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства.
«Чутки про ідею злиття заповідника з інститутом «как было в ссср» не коментуємо, бо ідеологічний контекст і раціональність подібних управлінських рішень того не потребують. По факту ми лишаємось на місці та працюємо автономно», - інформують у заповіднику. Це не означає, що такий стан речей не зміниться сьогодні, за день чи пізніше, але поки цього не сталось – колектив заповідника тримається і вирішує щоденні проблеми.
Як повідомляв Укрінформ, Біосферний заповідник «Асканія-Нова», що у Херсонській області, закрив критичні потреби по зернових кормах завдяки фінансовій підтримці усіх небайдужих.
В Україні перебувають під контролем російських військ 13 національних парків, 8 природних заповідників і два біосферні заповідники.
Фото: Херсонська ОДА