На Київщині завершили першу фазу радіаційного обстеження деокупованих районів, забруднення немає
Фахівці ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» (ДНТЦ ЯРБ) завершили першу фазу радіаційного обстеження деокупованих територій Київщини. Радіоактивного забруднення об’єктів, приміщень та ділянок, яке могло бути пов’язане з діяльністю російських загарбників, не виявлено.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України з посиланням на Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).
«Обстеження виконувалося з метою виявлення радіоактивно забруднених об’єктів, калібрувальних джерел та інших радіоактивних матеріалів, які могли бути вивезені із території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення солдатами російської армії під час окупації, а також для виявлення радіоактивного забруднення, яке могло бути винесене окупантами за межі ЗВіЗБ(О)В у результаті порушення режиму радіаційної безпеки», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що фахівці ДНТЦ ЯРБ здійснили обстеження на території Бучі (північна частина міста), Ворзеля, селища Гостомель (ЖК Покровський) та сіл Озера і Мощун, а також Іванківської ОТГ (селищ Іванкова, Бабинці, сіл Рудня-Шпилівська, Шпилі, Білий Берег, Розважнів, Станишівка, Сукачі). Маршрут радіаційного обстеження враховував інформацію щодо місць, де може бути виявлене радіоактивне забруднення, отриману від місцевих мешканців.
За результатами обстеження не виявлено радіоактивного забруднення об’єктів, приміщень та ділянок, яке могло бути пов’язане з діяльністю окупантів. На обстежених територіях не зафіксовано підвищення амбієнтного еквівалента дози гамма-випромінювання (ПЕД). Значення ПЕД, виміряні під час автомобільної гамма-зйомки та вручну, становили до 0,22 мкЗв/год, що відповідає природним фоновим значенням, характерним для даної місцевості.
Як повідомлялося, Генеральний штаб ЗСУ 1 квітня поінформував про відновлення контролю українських військ над більш як 20 населеними пунктами у Київській та Чернігівській областях.
Фото: Державна інспекція ядерного регулювання України