На Сумщині вирощуватимуть новий сорт коноплі – можна виготовляти легші бронежилети
Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН презентував новий сорт посівних конопель «Софія» на традиційному фестивалі Hemp Fest.
Про це повідомив в Телеграмі голова Сумської ОВА Дмитро Живицький, передає Укрінформ.
"Він універсальний щодо використання як волокон, так і насіння. А це подвійні можливості для розвитку різних галузей виробництва, у тому числі і оборонної, що особливо важливо в нинішніх умовах. ️Технічні коноплі – це основа для виробництва пороху, який не має аналогів у світі, високоякісна сировина для канатів і парашутів. Конопляні волокна ні в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети", - повідомив голова ОВА.
За й️ого словами, плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, при цьому, вони легші за кевларові.
"️А ще коноплі - це тканина для пошиття натурального, дихаючого і практично «невбиваємого» військового одягу, спідньої білизни, яка відмінно себе зарекомендувала в екстремальних умовах, коли відсутні будь-які засоби гігієни", - додав він.
Окрім того, коноплі - прекрасний екоматеріал для будівництва і утеплення будівель.
Як зазначив Живицький, Сумщина є лідером серед регіонів України в розвитку галузі коноплярства. Посівні площі технічних конопель в області збільшено до 436 гектарів, що на 6% більше порівняно з минулим роком.
Він повідомив, що регіон отримав державну підтримку у питанні створення та розвитку агротуристичного конопляного кластера, утім, через війну повноцінне впровадження цього проєкту було призупинено.
Відтак, на Сумщині продовжать працювати над розвитком галузі коноплярства і розширенням можливостей використання технічних конопель, долучились до створення Українського кластерного альянсу.
Як повідомлялося, у селищі Сад під Сумами 7 серпня стартував фестиваль коноплярства — Hemp Fest. Четвертий рік поспіль його організовує інститут сільського господарства північного сходу Національної академії аграрних наук, аби популяризувати коноплю як культуру, яка використовується в різних галузях.