Львівські волонтери створять робочу групу для співпраці з ОВА та правоохоронцями
У Львівській ОВА напередодні, 12 вересня, зустрілися волонтери, влада та правоохоронці, щоб запобігти перешкоджанню законної діяльності з постачання гуманітарної допомоги для військових.
Про це в Телеграмі повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, передає Укрінформ.
«За результатом зустрічі домовилися, що волонтерська спільнота створить робочу групу, яка регулярно контактуватиме з Львівською ОВА та правоохоронними органами області, щоб оперативно вирішувати всі виклики, які ускладнюють або перешкоджають законній діяльності волонтерів, у тому числі напрацьовуватиме законодавчі зміни», - написав Козицький.
Зі слів очільника області, окрім волонтерів на зустрічі були присутні очільники Прокуратури, СБУ та Нацполіції у Львівській області.
Серед питань, які обговорили, – права та правові межі праці волонтерів в умовах воєнного стану. Також йшлося про розслідування, яке стосується діяльності деяких львівських волонтерів.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський провів зустріч з міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським і головою Національної поліції Ігорем Клименком щодо справи продажу волонтерами автомобілів, які були призначені для ЗСУ. Зеленський наголосив, що «заробляти на захисниках неприпустимо, це злочин не лише з погляду закону, а й з погляду людської совісті».
Раніше, 8 вересня, поліція прийшла з обшуком до львівського волонтера та активіста Святослава Літинського, який займається постачанням автомобілів для ЗСУ.
Суд у Львові 30 серпня відпустив під особисте зобов’язання двох волонтерів, яких правоохоронці підозрюють у продажі гуманітарної допомоги (автомобілів для потреб ЗСУ).
За даними слідства, схему організував львівський художник, який долучився до волонтерського руху. Правоохоронці вважають, що фігуранти ввозили на територію України автомобілі на пільгових умовах під виглядом гуманітарної допомоги, оформлювали машини на адресу благодійного фонду для потреб військовослужбовців ЗСУ, але замість безоплатної передачі підрозділам ЗСУ підшуковували покупців на іномарки.
Слідчі задокументували факт продажу чотирьох автомобілів на загальну суму 20,7 тис. доларів.