Справу про розстріл нацгвардійцем людей на Південмаші передали до суду

Відео

Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно військовослужбовця, який у січні вчинив стрілянину на території державного підприємства «Південний машинобудівний завод» у Дніпрі. Обвинувальний акт направлений до суду.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба ДБР.

Як встановило слідство, обвинувачений після призову на військову строкову службу зіткнувся із нестатутними відносинами з боку старших по призову колег. Кілька разів він був свідком конфліктів і сварок, про які доповідав керівництву. Через це в інших військовослужбовців сформувалося до нього негативне ставлення.

За кілька годин до трагедії, перебуваючи у складі бойової варти, солдат мав відпочивати, втім отримав наказ впорядкувати документацію у вартовому приміщенні.

«Цей наказ старшого за призовом військовослужбовця він сприйняв за знущання, після чого вирішив мститися за всі попередні образи. Перебуваючи у кімнаті зберігання зброї, він взяв автомат та набої й почав жорстоко розстрілювати, як він вважав, усіх своїх кривдників», - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Стрілянина у Дніпрі: проти поліцейських, які злили відео в інтернет, відкрили справу

У результаті п’ятеро осіб загинули, серед них одна цивільна жінка, ще п’ятеро дістали поранення різного ступеню тяжкості.

Після розправи над військовими обвинувачений захопив автомат, 200 набоїв до нього і намагався втекти. За кілька годин його затримали у місті Підгороднє Дніпровського району.

Нацгвардієць обвинувачується у порушенні статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості, вчиненому щодо кількох осіб, із застосуванням зброї, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 406 Кримінального кодексу України); в умисному вбивстві (п. п. 1, 8, 9 ч. 2 ст. 115 ККУ); закінченому замаху на умисне вбивство двох та більше осіб, особи у зв’язку з виконанням нею службового обов’язку, а також з метою приховати інший злочин або полегшити його вчинення (ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 8, 9 ч. 2 ст. 115 ККУ); викраденні військовослужбовцем зброї, бойових припасів, іншого військового майна, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 410 ККУ); дезертирстві (ч. 3 ст. 408 ККУ); порушенні статутних правил вартової служби, що спричинило тяжкі наслідки, для запобігання яким призначено дану варту, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 2 ст. 418 ККУ); незаконному поводженні зі зброєю, тобто носінні та зберіганні вогнепальної зброї, бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 ККУ).

Читайте також: ДБР вивчає три версії трагедії на «Південмаші» у Дніпрі

Санкції статей передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

ДБР також зареєструвало кримінальне провадження і за фактом службової недбалості та бездіяльності посадових осіб Національної гвардії.

У цьому провадженні тривають експертизи, після їх завершення ДБР надасть правову оцінку усім, хто допустив трагедію.

Як повідомляв Укрінформ, 27 січня близько 3:40 у Дніпрі на території Південного машинобудівного заводу нацгвардієць застрелив чотирьох військовослужбовців і працівницю воєнізованої охорони підприємства. Ще п'ятеро нацгвардійців дістали поранення різної важкості. За вбивство, дезертирство і викрадення зброї затримали нацгвардійця Артемія Рябчука.