Ізюм відібрав звання «Почесний громадянин» у колишнього митрополита Єлисея, який підтримав рф
Композитора Ігоря Демаріна, який мешкає в рф, та тепер уже колишнього митрополита Ізюмського та Куп’янського Єлисея УПЦ (МП), який благословляв загарбників, позбавили звання «Почесний громадянин міста Ізюм».
Про це повідомив у Фейсбуці заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації Володимир Мацокін, передає Укрінформ.
«Ну, все. Мінус дві нікчемні постаті, що ганьбили наше місто. Повітря стало чистішим», - написав Мацокін.
Він опублікував відповідне розпорядження начальника Ізюмської військової адміністрації Валерія Марченка.
Як повідомлялося, митрополита Ізюмського та Куп'янського Єлисея бачили на заходах загарбників після окупації Ізюма та Куп'янська. Він брав участь у зустрічах окупаційної "влади". У червні 2022 року на відео російських пропагандистів Єлисей заявив, що виступає проти рішення УПЦ МП про незгоду з патріархом Кирилом і незалежність від москви. Після деокупації більшої частини території Харківської області у вересні Єлисея помітили на території держави-агресора. 30 вересня стало відомо, що УПЦ відсторонила митрополита Єлисея від посади. 23 листопада Синод Української православної церкви (МП) звільнив митрополита з формулюванням: «звільнений від керування Ізюмською єпархією та почислений на спокій».
Ігор Демарін (1959, м. Ізюм Харківської області) — композитор, автор пісень. Під час військової служби працював у ансамблі пісні й танцю Чорноморського флоту в Севастополі. Згодом закінчив Київську консерваторію. У 1988 році отримав гран-прі всесоюзного конкурсу країн соціалістичної співдружності в Ялті «Кримські зорі». У 1991 році переїхав до Москви.
Разом із поетом-драматургом Юрієм Рибчинським створив рок-оперу «Парфумер» (прем'єра у 2007 році) за мотивами роману Патріка Зюскінда.
Раніше міська влада Ізюма наголошувала, що Демарін ніяк не висловився щодо повномасштабного вторгнення рф в Україну та, зокрема, щодо руйнування росіянами його рідного міста.