У Біловодську лікуються близько 300 поранених «вагнерівців» - Луганська ОВА
У тимчасово захопленому Біловодську Луганської області зараз лікуються близько 300 поранених "вагнерівців".
Як передає Укрінформ, про це Луганська обласна військова адміністрація повідомляє у Телеграмі.
Як ідеться в повідомленні, за підсумками цього року видобуток вугілля на захоплених територіях Луганщини та Донеччини знизився на 42%, тобто фактично наполовину. Через такі низькі показники загарбники не планують відновлювати виробництво і поставили завдання пропрацювати процес закриття шахт.
"Хоча найбільшою проблемою вугільної галузі, крім саме окупації, є примусова мобілізація шахтарів до армії росіян, адже наразі шахти у середньому укомплектовані менше ніж на 50%. Серед тих, хто ще залишився працювати, переважають жінки та пенсіонери", - зауважили в ОВА.
"Нема де і нема кому працювати в Рубіжному. Якщо, звісно не захотів стати колаборантом. Зарплата видається, якщо погодився влаштуватися у місцеву окупаційну адміністрацію. Незначні та нерегулярні виплати можна отримати за прибирання вулиць. Всі інші живуть або на заощадження, або, якщо пощастить потрапити на показову роздачу харчів, яку росіяни влаштовують для зйомок телевізійних сюжетів", - наголосили в обладміністрації.
Навчальні заклади, ідеться в повідомленні, працюють один-два рази на тиждень – школярі приходять отримати або здати на перевірку виконані завдання. Регулярно відкриті два магазини та базар із завищеними цінами.
"У кого багато роботи на окупованій частині Луганщини – так це в лікарів. Так, в Біловодську зараз лікуються близько 300 поранених "вагнерівців", - зазначили в ОВА та нагадали, вже неодноразово повідомлялось про перевантаження лікарень у Первомайську. "Вихід знайдено – поранених бойовиків із-під Бахмута доставляють до багатопрофільного ліцею, який віднедавна зветься "військовим шпиталем" – там теж наразі намагаються врятувати трьом сотням окупантів", - підкреслили в обласній військовій адміністрації.
Як повідомляв Укрінформ, за даними очільника Луганської ОВА Сергія Гайдая, у містах на Луганщині майже не лишилося дерев, їх ріжуть на дрова.