У Маріуполі залишили без пенсій тих, у кого немає російського паспорта

Відео

У захопленому Маріуполі з 1 січня призупинено виплату пенсій та інших виплат пенсіонерам, які не мають російського паспорта. За гуманітаркою у місті в чергах бійки.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко та опублікував відповідне відео.

«Експеримент по винищенню людей літнього віку в Маріуполі набирає нових кольорів. З першого січня призупинено виплату пенсій та інших виплат пенсіонерам, які не мають російського паспорта. В самому Маріуполі паспорти досі не видають. Процедура його отримання займає щонайменше два місяці… В пунктах видачі гуманітарки не просто черги, а реальні бійки між містянами», - написав Андрющенко.

За його словами, загарбники не залишили людям вибору щодо паспортизації, «простий вибір - паспорт або голодна смерть». 

Радник нагадав, що у Маріуполі наразі мешкає приблизно 65 тисяч людей пенсійного віку. 

«За умов холодомору та штучного позбавлення можливості вижити без грошей їх кількість може стрімко скоротитися вже на початок весни. Не через евакуацію», - зауважив Андрющенко.

Читайте також: Загарбники повністю змінили обличчя Маріуполя, його не впізнати – радник мера

Він також констатував, що подібні проблеми почались з іншим грошовим утриманням та навіть із зарплатами. Ситуація погіршується скороченням наявної готівки у так званих банках. «Чергу до банкомата треба займати о 5 ранку. Єдиний на Лівобережжі банкомат у підсумку виведено з ладу. Чи можна ще щось вигадати для ускладнення життя в Маріуполі я вже не знаю…Просто людей відкинули в печерні умови виживання, де вже немає місця ані ввічливості, ані турботі про сусіда…Лють. Просто лють», - зазначив радник мера.

Як повідомлялося, агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично повністю зруйноване ворожими обстрілами. 

Від початку російського вторгнення у місті загинули близько 22 тисяч мирних жителів, але це не остаточні дані. Про те, скільки справді загинуло мешканців Маріуполя, стане відомо лише після його деокупації. 

Читайте також: У Маріуполі загарбники перетворили вцілілі лікарні на військові шпиталі

Нині у захопленому Маріуполі залишаються понад 100 тисяч жителів. Багатьом людям ніде жити, вони перебувають у підвалах пошкоджених будинків, дехто живе у наметах. Водночас у вцілілих та пошкоджених будинках немає опалення. Тисячі мешканців вишиковуються в черги за тарілкою гарячої каші чи супу, що періодично роздають на вулиці.