У Львові військовому поставили протез руки, яку ампутували в укритті «Азовсталі»

Фото

У Національному центрі «Незламні» у Львові поставили сучасний протез руки Олександру Морському, який два місяці перебував на «Азовсталі», а потім стільки ж провів у полоні росіян в Оленівці.

Про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Першого медоб’єднання Львова, передає Укрінформ.

«Він досі відчуває руку, якої немає. Її Олександру Морському ампутували на «Азовсталі», де захисник провів два місяці, а потім стільки ж в полоні в Оленівці. У Національному реабілітаційному центрі «Незламні» Олександр отримав протез та допомогу у відновленні», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Олександр Морський – морський прикордонник. Йому 46. Служив у Маріуполі, а після виходу на пенсію залишився там жити. Його й захищав з початку повномасштабного вторгнення.

У березні потрібно було перевезти український десант на інший берег та їх катер спалахнув, окільки в нього прилетіла російська ракета. Троє побратимів загинули на місці. Морський, на якому горів одяг, зумів вибратися з палаючого катеру. Каже, що його врятував янгол-охоронець.

У Львові військовому поставили сучасний протез руки / Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Те, що травмована рука, захисник побачив тільки на пункті базування. Йому надавали першу допомогу, проте, аби врятувати життя, руку довелося ампутувати. Операцію виконали в шпиталі укриття «Азовсталі», яке між собою назвали «Залізяка».

Читайте також: Українка зі Швеції зібрала обладнання для протезування військових майже на €800 тисяч

Чоловік два місяці провів під пекельними обстрілами, а потім стільки ж - в полоні Оленівки. Олександр був одним з перших, кого обміняли.

Далі Морський лікувався у Києві. Попри пропозиції поїхати за кордон на протезування та відновлення, приїхав до Львова - в Національний реабілітаційний центр «Незламні». Тут з ним кілька місяців працювала команда фізичих та ерготерапевтів, а також протезисти. Паралельно він отримував і психологічну реабілітацію, аби відновитись після пережитого.

Нещодавно Олександр отримав міоелектричний протез руки. Тепер за допомогою правої руки та м’язів спини він може піднімати та переносити предмети. Чоловік щодня опановує “помічника” і ні на мить не шкодує, що обрав протезування в Україні.

Читайте також: У Польщі врятували постраждалого від обстрілу херсонця - пересадили м’яз зі спини на голову

«Протезуватися все-таки потрібно в Україні. Це нічим не гірше, а в деяких випадках навіть краще. Свої для своїх роблять, стараються. Будь-коли можеш звернутися за консультацією, якщо щось зламалося. Це все тут, на місці», - додав Морський.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2022 року у Львові, в Національному реабілітаційному центрі «Незламні» відкрили мобільну майстерню протезування, де виготовлятимуть сучасні протези для людей, які постраждали від війни. Все необхідне обладнання, комплектуючі до протезів та матеріали одного з найкращих у світі виробників - німецької компанії «Ottobock» - надала Мальтійська служба допомоги за підтримки уряду Німеччини та МОЗ України.