Через постійні обстріли Херсонщини людей просять не поспішати з поверненням
Ситуація з критичною інфраструктурою на Херсонщині покращується щодня, складений графік ремонтних робіт по кожному деокупованому населеному пункту.
Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.
«Вона (ситуація з критичною інфраструктурою - ред.) покращується фактично кожен день. У нас ще залишаються, на жаль, громади, де поки що не відбулося відновлення електроенергії, водопостачання, газопостачання. Але кожен населений пункт уже включений до відповідних графіків ремонтних робіт і обласна військова адміністрація розуміє, коли приблизно буде це поновлено», - сказав Соболевський.
Проте він зазначив, що для ремонтних робіт потрібен час, а ресурси компаній, які їх проводять, обмежені, пошкоджень велика кількість. За словами Соболевського, там, де зараз неможливо швидко відновити електропостачання, є проміжне рішення - встановлюються потужні генератори для насосних станцій, щоб у людей був доступ до питної води.
Як підкреслив Соболевський, гуманітарна ситуація на деокупованій території області – «більш-менш задовільна», працює медицина, державні сервіси, є доступ до продуктів харчування. Для людей, що мешкають на Херсонщині, найголовніший виклик – безпековий через обстріли. У Херсоні встановлюють додаткові захисні конструкції, чим більше їх буде – тим краще, але щоб добігти до них потрібен час, а у людей на реакцію є лише секунди з початку обстрілу.
За оцінкою першого заступника голови Херсонської обласної ради, на деокупованій території зараз залишилося загалом не більше 30% населення, яке проживало тут до широкомасштабного вторгнення, хоча у громадах ситуація різниться. Спостерігається тенденція на зменшення населення – через обстріли люди виїжджають. Водночас є жителі області, які повертаються додому, відновлюють бізнес. Проте він закликав наразі ще не поспішати з поверненням.
Соболевський також зазначив, що Херсонська облрада у зверненні до уряду пропонує списати або реструктуризувати борги за комунальні послуги громадян, чиє житло розташоване на території, де ведуться бойові дії, чи на загарбаних територіях.
«Є спільне напрацювання з обласною військовою адміністрацією, зараз так само відповідні департаменти готують пропозиції для Кабінету Міністрів щодо механізму, як це повинно відбуватися», - зауважив він.
За його словами, якщо компенсаційний механізм буде реалізований, це дасть змогу прискорити темпи відновлення критичної інфраструктури.
Як повідомляє Херсонська ОВА, для відновлення світла на Херсонщині працювала 41 бригада – це 202 робітники та 73 одиниць техніки.
Як повідомляв Укрінформ, російська армія минулої доби, 13 березня, здійснила 93 обстріли Херсонської області.
Перше фото ілюстративне: Поліція Херсонської області