Мер Тернополя заперечує, що незаконно отримував додаткові виплати, і погрожує судом

Міський голова Тернополя Сергій Надал, щодо якого Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало адміністративний протокол про конфлікт інтересів, назвав звинувачення проти себе неправдивими і погрожує судом.

Свою позицію Надал виклав у Телеграмі, повідомляє Укрінформ.

"НАЗК розповсюдило інформацію про нібито отримання мною матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у 2022 році, яке свідчить про так званий конфлікт інтересів. Можу зі всією відповідальністю заявити: інформація від НАЗК є неправдивою та не відповідає дійсності", - йдеться у дописі.

За словами тернопільського мера, схожі «адміністративні протоколи з конфлікту інтересів» нещодавно отримали інші голови місцевих рад західних областей України. На його думку, "у воєнний час чиновники НАЗК продовжують чинити тиск на місцеве самоврядування і зводять наклеп". Кому це вигідно, він має намір з'ясовувати "в судовому порядку".

Крім того, Надал подякував виконавчим органам, працівникам Тернопільської міської ради, працівникам комунальних установ за те, що впродовж 2022 року вони, за твердженням мера, перерахували на потреби Збройних Сил України кошти в сумі 444 тис. 484 грн. Також, додає Надал, працівниками міськради на допомогу підрозділам ЗСУ, в яких служать тернополяни, зібрали понад 3 млн грн особистих коштів для купівлі авто, дронів і старлінків.

Читайте також: Суд визнав винним ексчиновника Міноборони, який не надав НАЗК звіту про держзакупівлі

Як повідомляв Укрінформ, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало адміністративний протокол з конфлікту інтересів щодо Тернопільського міського голови Сергія Надала. За інформацією агентства, мер Тернополя з 2021 та протягом 2022 року преміював себе в максимальному розмірі та надавав собі допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань також у максимальних гранично допустимих обсягах. Розмір премій міг досягати 250% від посадового окладу. Це містить ознаки порушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172–7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів передбачено штраф від 1700 до 3400 гривень (ч. 1 ст. 172–7 КУпАП). За вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів — штраф від 3400 до 6800 гривень (ч. 2 ст. 172–7 КУпАП).

Фото: Фейсбук Сергія Надала