В Україні оголосили підозру полковнику поліції рф, який організував катівню на Херсонщині

Прокурори Херсонської обласної прокуратури повідомили про підозру заступнику начальника управління росгвардії ростовської області, полковнику поліції рф, який організував катівню під час тимчасового захоплення Херсона.

Як передає Укрінформ, про це генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив у Фейсбуці.

За словами генпрокурора, організатор катівні особисто віддавав накази застосовувати насильство до сотень незаконно затриманих цивільних. Також про підозру повідомлено трьом його поплічникам.

У захопленому приміщенні ізолятора тимчасового тримання з березня по жовтень 2022 року утримували та піддавали тортурам більш як 200 людей. 160 із них звернулися до органів правопорядку. Робота зі встановлення інших потерпілих триває.

За словами Костіна, це переважно проукраїнські активісти, волонтери, ветерани, родичі правоохоронців. "Декого тримали годинами, інших — місяцями. У жахливих антисанітарних умовах. Били та катували, обмежували в їжі та воді, відмовляли у наданні медичної допомоги. Не менш як до 17 чоловіків застосовували тортури статевих органів електрострумом", - підкреслив він.

Читайте також: У російському полоні перебувають близько 950 цивільних українців - правозахисники

"Як за часів НКВС, з людей “вибивали” зізнання в тому, чого вони не робили. Намагалися змусити до співпраці з загарбницькою “владою”. Звинувачували у зв’язках з рухом опору та вимагали інформацію про Сили оборони України. Вже відомо, що щонайменше трьох бранців закатували до смерті. Шістьох — примусово вивезли на тимчасово окуповані території", - заявив генпрокурор.

За його словами, цей випадок не поодинокий. Лише на Херсонщині виявлено 11 катівень та 13 місць несвободи. Перевіряється інформація щодо незаконного утримання майже 1000 людей.

“Ми знайдемо всіх причетних. Жоден воєнний злочинець не уникне покарання. Їхні обличчя знатиме весь світ. Їхні імена звучатимуть у залі суду”, - запевнив Костін.

Читайте також: СБУ ідентифікувала комбата росгвардії, який віддавав наказ труїти українців у «газових камерах»

Як повідомляв Укрінформ, слідчі задокументували 52 місця несвободи, катівні, фільтраційні табори, створені на тимчасово захоплених росією територіях України та в російській федерації.