Постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС отримають компенсації – Шмигаль

На доручення Президента України Володимира Зеленського буде напрацьовано механізм компенсацій для людей, які постраждали від підриву росіянами Каховської ГЕС. 

Про це йшлося на селекторній нараді за участі урядовців, начальників ОВА та голів громад щодо ліквідації наслідків російського теракту на Каховській ГЕС, повідомляє Укрінформ із посиланням на Телеграм-канал Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

За його словами, учасники наради обговорили нагальні питання, зокрема, продовження евакуаційних робіт, організацію підвозу технічної та питної води в громади, забезпечення моніторингу якості води та її очищення для убезпечення від епідемій. Під час наради визначили першочергові завдання.

"Перше, маємо оперативно створити реєстр постраждалих громад, аби розуміти потреби кожного та мати основну для виділення коштів та компенсацій.

Друге, на доручення Президента України Володимира Зеленського швидко напрацьовуємо механізм компенсацій для людей, які постраждали від підриву росіянами Каховської ГЕС. Маємо забезпечити як допомогу при відбудові житла, так і фінансову допомогу тим, хто втратив засоби для існування", - написав Шмигаль.

Також для забезпечення водопостачання аналізують потреби кожної громади у воді для напрацювання швидких технічних рішень. "У короткостроковому пріоритеті — артезіанські свердловини, але в максимально короткі терміни маємо розпочати будівництво нових водогонів та насосних станцій", - зауважив глава уряду.

Прем'єр-міністр дав відповідні доручення керівникам ОВА та профільним міністрам. "Очікую вже наступного тижня подання на розгляд Уряду відповідних проєктів рішень", - сказав Шмигаль.

Він також зазначив, що станом на сьогодні з підтоплених територій евакуйовано вже понад 2,7 тисячі людей, розгорнуто 13 евакуаційних пунктів, залучено 2 тис. рятувальників. Наразі підтоплені понад 4,3 тисячі будівель.

Площа затоплення зменшується, зауважив Прем'єр, але до природного рівня вода знизиться орієнтовно тільки за два тижні.

Читайте також: На ділянках Каховського водосховища виявляють боєприпаси навіть часів Другої світової

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів виділив 1,5 млрд грн на будівництво двох нових магістральних водогонів та 846 млн грн - на забезпечення потреб регіонів у питній воді.

Фото: Денис Шмигаль/Телеграм