Як безпечно повертатись у житло після підтоплення - поради Мінреінтеграції
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України дали поради, як безпечно повертатись у житло, яке зазнало підтоплення.
Як передає Укрінформ, про це Мінреінтеграції повідомляє у Телеграмі.
Наразі в населених пунктах Херсонської та Миколаївської областей проводяться роботи з ліквідації наслідків підриву Росією Каховської ГЕС. У деяких районах жителі вже повертаються до своїх осель.
Втім, наголошують у Мінреінтеграції, повернувшись у житло, яке перебувало у підтопленому стані, необхідно дотримуватися певних порад.
Перед тим, як заходити до помешкання, слід оцінити його зовнішню цілісність. Особливо несучі конструкції й стіни. Переконатися, що вони не деформовані водою та безпечні. Пересуваючись помешканням потрібно зважати на отвори в підлозі, розбите скло тощо.
"Всередині приміщення будьте максимально уважними. Не чіпайте електричні щитки, вимикачі, розетки, якщо вони не були добре просушені, очищені та попередньо перевірені спеціалістами. У разі увімкнення вони можуть уразити електричним струмом або спричинити пожежу. Це ж стосується й електричних приладів, які залишалися у підтопленій оселі", - підкреслили у Мінреінтеграції.
Повертатися з дітьми можна лише у прибране, добре просушене та безпечне житло.
"Пам’ятайте: повертатися до осель, які знаходилися у зоні затоплення, можна лише з дозволу місцевої влади та служб екстреного реагування", - наголосили у Мінреінтеграції.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч проти 6 червня російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС, спричинивши затоплення частини Херсонської та Миколаївської областей і водночас - критичне обміління Каховського водосховища.
Станом на 25 червня на правобережжі Херсонщини залишаються підтопленими два населені пункти.