Представники посольств Канади, Швеції і Швейцарії відвідали масове поховання в Ізюмі

Фото

Представники посольств Канади, Швеції та Швейцарії відвідали Ізюм Харківської області: вони побували на місці масового поховання жертв російської агресії, оглянули зруйнований авіаударами будинок, де загинули 47 людей, які ховалися від обстрілів у підвалі.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Спочатку гості відвідали місце масового поховання жертв агресії РФ у лісі на околиці міста. Тут після визволення міста виявлено 449 тіл, зокрема й 22 військовослужбовців ЗСУ, які загинули внаслідок поранень або були закатовані. Начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко повідомив, що перепоховано після ідентифікації особи 122 тіла. Він також звернув увагу на капоніри поряд із похованнями: "Цинізм російських окупантів - поріч із кладовищем закопати свою техніку. Вони прикривалися могилами".

Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко зауважив, що команда пошуковців починає працювати вже тоді, коли територія ще перебуває під окупацією.

“Цю ділянку ми побачили ще на Телеграм-каналах: російські окупанти виклали відео, як захоронюють наших військових. Але коли територію звільнили і ми слідом за військовими одразу зайшли сюди, ми були приголомшені, що тут таке масове поховання цивільних”, - розповів Котенко.

Пам’ять жертв присутні вшанували хвилиною мовчання.

Читайте також: Поліція просить допомоги в упізнанні тіл із масового поховання в Ізюмі

Іноземні дипломати також побачили зруйнований російськими авіабомбами будинок на вул. Пам’яті (Першотравневій), 2, під’їзди якого “склалися” та поховали під собою 47 людей.

“Березень 2022 року, напевно, був найкривавішим для Ізюмського району, бо авіанальоти були щодня. Був цілеспрямований терор місцевого населення”, - сказав начальник районної військової адміністрації Степан Масельський.

Представники посольств Канади, Швеції та Швейцарії відвідали Ізюм Харківської області / Фото: Сергій Козлов

Керівник програми співробітництва посольства Швейцарії Андреас Хубер зазначив, що бачив багато фотографій зі зруйнованого Ізюма та чув розповіді, однак побачити ці страшні картини особисто - це зовсім інше.

“Ми тут, щоб побачити все на власні очі та розповісти у наших країнах, як усе це відбувалося”, - сказав він.

Водночас Хубер зауважив, що місто живе, долає труднощі, завали розбираються, поступово відновлюється інфраструктура.

Голова політичного відділу посольства Канади Шон Бойд зазначив, що “всім серцем вражений тими звірствами, які вчиняли росіяни”.

Читайте також: В Ізюмі на місці загибелі 47 жителів п'ятиповерхівки знову почнуть пошукові роботи

“Не можна забувати загиблих, убитих чоловіків, жінок, дітей, тих, хто зазнав травм. Треба пам’ятати про них. І громада повинна мати змогу рухатися далі та розвиватися. Ми раді, що є одними з міжнародних партнерів і друзів України. Ми з вами у ці складні часи й будемо з вами й надалі”, - підкреслив Бойд.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов подякував дипломатам за підтримку, яку надають їхні країни.

“В Ізюмі серйозно пошкоджена інфраструктура та житлові будинки, освітня, медична галузі. Ось навколо цих проблем ми об’єднуємо наших міжнародних партнерів, щоби об’єднувати зусилля задля відновлення. Я хочу подякувати нашим партнерам за підтримку. Маємо амбітні завдання, бо лікарня, адміністративні будівлі тут зруйновані”, - сказав Синєгубов.

Він зауважив, що у планах на цей рік - відновлення близько 40 багатоквартирних будинків і зведення модульних котелень.

Як повідомлялося, протягом березня 2022 року російські війська обстрілювали Ізюм з усіх видів озброєння. Місто перебувало під повною окупацією з квітня по 10 вересня 2022 року. За приблизними підрахунками місцевої влади, внаслідок обстрілів, відсутності медикаментів і медичної допомоги загинуло не менше тисячі жителів Ізюма.