Кім розповів, як його заступник і радник заправляли танки під обстрілами в полях Миколаївщини
На Миколаївщині представники державної влади та місцевого самоврядування з першого дня великої війни об’єдналися і виконують свої обов’язки, щоб допомагати ЗСУ бити ворога.
Про це сказав голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім під час XV Рішельє-форуму публічної служби 2023 «Інституційна стійкість публічної служби в умовах війни», передає кореспондент Укрінформу.
«В перші дні великої війни була повна невизначеність, ніхто не розумів, як діяти. І лише завдяки представникам місцевого самоврядування та державної влади, які майже всі залишилися на місцях і виконували свою роботу, ЗСУ змогли відкинути ворога з території нашої області і міста Миколаєва», - заявив Кім.
За його словами, цивільні люди добровільно об’єдналися і стали боронити область від російської навали. Була створена мережа з депутатів, чиновників, працівників підприємств та організацій, мисливців, рибалок тощо – всього 315 осіб, яка координувала дії та надавала інформацію з місць.
Кім також навів кілька історій з тих днів, які закарбувалися у пам’яті. Зокрема, ситуація з сільським головою Шевченківської громади Олегом Пилипенком. «Він був у полоні росіян чотири місяці. І завдяки комунікації через його телефон ми домовилися про обмін 113 наших людей, а потім забрали і його. Також мій заступник Валентин Гайдаржи та радник Ігор Бурда в перші дні повномасштабного вторгнення заправляли наші танки прямо в полях під обстрілами, хоч у них і не було досвіду це робити», - зазначив він.
«Наші працівники проводили евакуацію з сіл, які були прямо на лінії фронті, забезпечували водою та продуктами харчування людей, годували наших військовослужбовців (щодня готували по 10 тисяч обідів)... І таких прикладів дуже багато. Бо сила наша не в окремих людях, а у єднанні проти ворога. Саме завдяки тому, що майже всі були на своїх місцях, ми вистояли», - додав очільник ОВА.
Він також наголосив, що держслужбовці Миколаївщини заплатили високу ціну за свою можливість працювати. 29 березня 2022 року ворожа ракета зруйнувала будівлю ОДА, де загинуло 37 людей. Були й інші втрати.
Як повідомлялося, XV Рішельє-форум - це міжнародна платформа для експертного діалогу, обміну досвідом, практиками та сучасними тенденціями з актуальних питань підвищення ефективності державного управління і державної служби.