Відомий британський нейрохірург Генрі Марш презентував у Львові книгу «І наостанок»

Фото

Відомий нейрохірург Генрі Марш презентував під час фестивалю Coffee, Books & Vintage у Львові нову книгу «І наостанок». Автор боровся за людські життя, а тепер сам опинився перед страшним вироком - рак.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Велику частину книги присвячено темі раку і ймовірності моєї смерті. В саму назву закладений англійський жарт: в програмах новин на телебаченні Британії зазвичай ідеться про катастрофи, війну, злочини, стихійні лиха – різні жахливі речі. І наприкінці зазвичай є якась легка розважальна новина. І ведучий зазвичай каже : «І наостанок…», тому у назві закладене таке подвійне значення», - сказав Марш.

Він розповів, що, коли починав писати книгу, то хотів зрозуміти певні речі про мозок. І вирішив пройти томографію.

«Я усе своє життя провів за розгляданням таких медичних сканів. І написання про мозок – це не була хороша ідея, бо я все ще міркував, як лікар. Це люди хворіють, всі інші, а лікар - ні, такий, як я. І я на цій томографії побачив мозок 70- річного чоловіка. Я вже дійшов до того віку, що не люблю дивитися на свої фотографії і те саме з томографією. Наш мозок з процесом старіння зменшується і з’являються різні зони, які зазнали ушкодження», - каже автор.

Тож книжка розпочинається із розповіді про старіння мозку і тіла загалом, чому люди з віком «зношуються». На цю тему є багато різних наукових теорій. Проте автор не був упевнений чи достатньо матеріалу для книги. А потім розпочалася пандемія COVID-19. Раптово зайнятий і шумний Лондон цілковито стих, навіть було чутно, як співають птахи. І з одного боку це було дуже прекрасно, а з іншого – дуже сумно, адже вмирали тисячі людей.

Читайте також: Бізнес-школа МІМ презентує книгу лекцій від світових мислителів

«А після пандемії мені поставили діагноз – рак. Я був надзвичайно стривожений, хоч мав справу із раком все своє життя. Але попри страх, я був водночас щасливий, що в мене хороше і повноцінне життя», - додав британець.

Легендарний британський нейрохірург Генрі Марш презентував у Львові книгу «І наостанок» / Фото: Людмила Гринюк, Укрінформ

Він наголосив, що його стосунки з Україною, які вже тривають 31 рік, теж є частиною книги. Адже до її завершення Путін вторгся в Україну.

«Коли я приїхав сюди у 1992 році вперше, я зрозумів, що це особлива країна, що балансує десь між східною деспотією, тиранією та західними свободами. Коли я в той час повернувся до Англії і говорив, що Україна – це дуже важлива країна для Європи, люди думали, що трішки божевільний. Але зараз я їм говорю: А я ж вам казав!» І наостанок – ви це все можете прочитати в моїй новій книзі», - підсумував нейрохірург.

Читайте також: У Львові презентували книгу загиблого на фронті військового та ресторатора Андрія Гудими

Генрі Марш - британський нейрохірург, піонер нейрохірургічної допомоги для України. Автор бестселера «Історії про життя, смерть і нейрохірургію», що вийшов в українському перекладі у «Видавництві Старого Лева». Кавалер Ордена Британської імперії. У 2004 році став головним персонажем документального фільму BBC «Ваше життя — в їхніх руках», який здобув золоту медаль Королівського телевізійного товариства.

Взимку 2013—2014 був на Майдані в Києві під час Революції Гідності. Неодноразово приїжджав до Львова, де надавав безоплатні консультації в нейрохірургічному відділенні Дитячої клінічної лікарні, а також виступав в українських вишах із лекціями.