Влада Ізюма просить про допомогу у пошуку родичів 42 загиблих із масового поховання
Залишаються невпізнаними 42 загиблих із масового поховання в Ізюмі: анкетні дані людей відомі, однак немає родичів для проведення ДНК-експертизи.
Про це повідомив кореспонденту Укрінформу заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації Максим Стрельник.
“Попередньо встановлені анкетні дані 42 осіб, проте відсутня будь-яка інформація про їхніх родичів або знайомих, які б могли надати покази відносно загиблих. По тілах цих загиблих досі неможливо провести експертизу”, — зазначив Стрельник.
Міська рада опублікувала перелік із іменами загиблих і просить допомогти в пошуку можливих родичів цих людей або надати будь-яку інформацію стосовно загиблих. Більшість у цьому списку - літні люди. Серед них, зокрема, Катерина Фомичевська (1936 року народження). Ця жінка є матір’ю Анатолія Фомичевського, який, за даними СБУ, допоміг росіянам захопити Ізюм, показавши незахищену дорогу. У квітні 2022 року цьому депутату міськради заочно оголосили підозру в державній зраді. Під час контрнаступу ЗСУ підозрюваний утік разом із окупантами.
Як повідомлялося, станом на вересень 2023 року, за інформацією прокуратури, були невпізнаними 57 тіл із масового поховання на околиці Ізюма.
Після звільнення міста у вересні правоохоронці виявили в лісі неподалік міста масове поховання. З нього вилучили 451 тіло цивільних осіб (198 чоловіків, 212 жінок, 7 дітей) і 22 військовослужбовців. Зокрема, експертизами ДНК підтверджено, що в масовому похованні було тіло дитячого письменника Володимира Вакуленка, якого загарбники застрелили. Також 28 грудня стало відомо, що керівник ізюмського осередку «Пласту» Олег Єфіменко теж був похований у лісі. Експерти підтвердили, що чоловіка катували.