U-LEAD: Компетентне місцеве самоврядування - основа європейського майбутнього України

Компетентне місцеве самоврядування із визначеними ресурсами та повноваженнями є основою європейського майбутнього України.

На цьому наголосила заступниця керівника відділу сталого розвитку «U-LEAD з Європою» Марʼяна Семенишин під час конференції «Реформа децентралізації: дорожня карта», повідомляє Укрінформ із посиланням на сторінку U-LEAD у Фейсбуці.

«Дуже важливо, що ми обговорюємо децентралізацію у контексті європейської інтеграції. Адже багаторівневе, підзвітне, компетентне місцеве самоврядування із визначеними ресурсами та повноваженнями - основа європейського майбутнього України», - сказала Семенишин.

Керівник програм співробітництва у Представництві ЄС в Україні Штефан Шльонінг пов’язав успіх децентралізації з майбутнім вступом України в ЄС, наголосивши, що регіональний розвиток – це частина європейської політики. «Спільно з міжнародними партнерами Україна здійснює політику децентралізації. Наш проєкт U-LEAD працює в цьому напрямку. Європейський Союз і надалі буде активним партнером України і надаватиме підтримку у здійсненні цієї реформи», - зазначив Шльонінг.

Читайте також: Громада на Кіровоградщині завдяки навчанню U-LEAD покращила роботу місцевих волонтерів

Загалом присутні наголошували на важливості децентралізації та необхідності продовження цієї реформи. За словами Прем’єра Дениса Шмигаля, повномасштабна війна внесла свої корективи в тактику, але не змінила стратегію - децентралізація була і залишається актуальною. Це реформа для майбутнього, для багатьох поколінь українців. «Ми бачимо в місцевому самоврядуванні опору української державності, фундамент нашої стійкості, надію на успішне майбутнє України в колі вільних європейських народів», - підкреслив глава уряду.

Посол США в Україні Бріджит Брінк та заступник голови Офісу Ради Європи в Україні Ерленд Фалк назвали децентралізацію найбільш успішною та однією з найбільш популярних реформ.

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зазначила, що завдяки децентралізації «світ почав бачити не тільки Київ, не тільки центральну владу, а всі регіони України».

Читайте також: U-LEAD ставить собі за мету за рік допомогти підготувати 25 проєктів з розвитку громад

Посол Японії Мацуда Кунінорі, представляючи G7, наголосив на тому, що Японія відбудувалася після Другої світової і після численних природних катастроф завдяки тісній співпраці центрального і місцевого рівнів. «Після шалених цунамі і землетрусів щоразу японська центральна влада і місцеві влади об’єднувалися і дослухалися до потреб пересічних громадян у постраждалих регіонах. На основі цих потреб, почутих на місцях, ми здійснювали належний аналіз і планування і прозоро та ретельно реалізовували ці плани».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Фото: ULEAD з Європою