УПЦ МП оскаржує рішення суду про повернення державі маєтку Терещенків на Житомирщині
Північно-західний апеляційний господарський суд у Рівному розпочав розгляд скарги Житомирської єпархії УПЦ МП на рішення Господарського суду Житомирської області про передачу у власність держави маєтку Терещенків у Червоному на Житомирщині.
Про це кореспондентові Укрінформу повідомила голова Фундації спадщини Терещенків Олена Терещенко.
«Московський патріархат ніяк не може заспокоїтися і звільнити, відповідно до рішення Господарського суду Житомирської області, палац Терещенків у Червоному. Тому подав апеляцію, але на засідання, яке сьогодні відбулося, двоє його представників не з’явилися. Вони написали клопотання про перенесення розгляду справи нібито через хворобу, але жодних документів, які підтверджують цей факт, не надали. Тому суд відмовився переносити розгляд справи. Сьогодні сторони, у тому числі Фундація спадщини Терещенків, надали свої аргументи», - зазначила Терещенко.
За її словами, Фундація докладе всіх зусиль, аби виграти цю справу в апеляційній інстанції.
Терещенко додала, що наступне засідання у цій справі відбудеться в Північно-західному апеляційному господарському суді 15 січня.
Як повідомляв Укрінформ, Господарський суд Житомирської області ухвалив повернути державі маєток Терещенків у смт Червоне, який перебував у власності Житомирської єпархії УПЦ МП.
Раніше Верховний суд підтримав позицію Житомирської обласної прокуратури щодо незаконності передачі палацу Терещенків у смт Червоне у власність Житомирської єпархії УПЦ МП і ухвалив направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду та прийняття законного рішення на захист державних інтересів.
Палац Терещенків побудований у 1861 році Адольфом Грохольським, після його смерті перейшов у власність відомого мецената та цукрового промисловця Миколи Терещенка. Після приходу більшовиків там облаштували сирітський притулок, а згодом – фабрично-заводське училище.
Об’єкт є пам’яткою архітектури місцевого значення.
У 2000 році ВАТ «Червоненський цукровик» безкоштовно передав маєток у власність Житомирської єпархії. У 2001 році в частині плацу створили Червоненський Свято-Різдва Христового жіночий монастир, підпорядкований Житомирській єпархії УПЦ МП. Охоронного договору на пам’ятку архітектури єпархія не мала.
Бердичівська окружна прокуратура встановила факт протиправного вибуття майна державної форми власності – садиби Терещенка і звернулася до суду з позовом про повернення втраченої нерухомості державі. Усі судові рішення про відмову прокуратура оскаржила.