На Закарпатті в пунктах пропуску встановлять модульні будівлі
На Закарпатті в пунктах пропуску встановлять модульні будівлі - щоб модернізувати пункти пропуску та згодом пропускати більше вантажівок із експортними продовольчими товарами.
"У рамках реалізації Проєкту USAID «Економічна підтримка України» на двох митних постах – «Ужгород-автомобільний» і «Астей», що у зоні діяльності Закарпатської митниці, буде встановлено сучасні модульні конструкції для здійснення митно-прикордонного контролю та санітарні модульні споруди", - йдеться в повідомленні.
Роботи розпочнуться у лютому-березні 2024 року. Після їх завершення кожна модульна будівля матиме електропостачання, систему освітлення, телефонний та інтернет-доступ, опалення, кондиціонування та меблі.
Всього заплановано замінити 34 модульних конструкцій.
Як повідомили на митниці, на сьогодні вже вдалося оновити освітлення навісу пасажирської ділянки м/п «Ужгород-автомобільний», замінити перед пунктами пропуску 66 із 163-х дорожніх знаків, отримати 282 дорожніх водоналивних пластикових бар’єри, 2 товарних ваг. Також вже узгоджено закупівлю для потреб м/п «Ужгород-автомобільний» електричного автонавантажувача тощо.
"Крім цього, заплановано на м/п «Астей» влаштування навісу для ваг товарних із використанням швидко монтованих конструкцій; на м/п «Тиса» - заміна шлагбаумів, поточного ремонту дорожнього покриття, ремонт та обслуговування інженерного обладнання (санвузлів, прочистка каналізації), ремонт фасадів будівель тощо", - додали на митниці.
Зазначається, що з метою модернізації пунктів пропуску, що на кордоні України з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою та Словаччиною, впродовж 2023-2026 років Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) передбачено виділення 115 млн доларів на розвиток прикордонної інфраструктури та збільшення обсягів торгівлі, зокрема, експорту зерна.
Зазначається, що перша партія таких будинків вже встановлена на одному з пунктів пропуску Волинської митниці.
Як повідомлялося, оновлення пунктів перетину кордону сприятиме ефективнішому вивезенню зернових на міжнародні ринки.